garmin coach

Możliwość pobrania z konta Garmin Connect gotowych planów treningowych istnieje już od dawna. To bardzo wygodny i prosty sposób na zaplanowanie przygotowań do określonego biegu np. na 5km, 10km czy 21km. Nowość jaką jest możliwość skorzystania z Garmin Coach przenosi planowanie treningów na zupełny nowy, wyższy poziom. Garmin Coach łączy w sobie plan treningowy z wideo-poradami przygotowanymi przez profesjonalistów. Trenerzy w filmach i notatkach dają rady dotyczące zarówno samej techniki treningu biegowego jak również diety czy regeneracji. Co ważne, plany treningowe adaptują się do naszego postępu więc jesteśmy w stanie przedłużyć lub przyspieszyć dane fragmenty, aby jak najlepiej wykorzystać nasz potencjał.

Garmin Coach

Sami wybieramy, z którym spośród 3 trenerów chcemy odbyć nasze przygotowania. Wśród nich znajduje się m. in. słynny Jeff Galloway, który wprowadził metody treningowe pozwalające przebiec maraton początkującym amatorom. Wybór ułatwiają krótkie filmy prezentujące sylwetkę i podejście danego trenera. Tutaj pojawia się jedyny minus – filmy są dostępne tylko w języku angielskim, brak też polskich napisów. Na szczęście notatki i wskazówki dotyczące poszczególnych jednostek treningowych są już w języku polskim, co pokazuje grafika na końcu tego wpisu. Garmin Coach daje nam możliwość przygotowania się do biegu na 5km, 10km lub do półmaratonu. Pozwala on także określić cel przygotowań. Może nim być albo samo ukończenie dystansu, albo ukończenie w założonym czasie.

Garmin Coach nowy

Tworzenie treningu z Garmin Coach

Teraz pokażemy krok po kroku jak włączyć treningi z Garmin Coach. Nasz cykl treningowy możemy zaplanować albo w serwisie Garmin Connect na stronie internetowej lub w aplikacji Garmin Connect Mobile na telefonie. My wybraliśmy tę drugą opcję.

Aby włączyć Garmin Coach rozwijamy menu klikając w ikonę w lewym górnym rogu ekranu i wybieramy zakładkę „Trening”. A następnie postępujemy zgodnie z poleceniami na kolejnych ekranach.

garmin coach aplikacja connect

 

Ważnym momentem jest określenie celu jaki chcemy osiągnąć w biegu na np. 5km. Aplikacja pokaże nam czas jaki chcemy uzyskać i przeliczy to na średnie tempo biegu.

Cel biegu w Garmin Coach

Kolejnym krokiem jest wybór jednego z trzech trenerów. O każdym z nich możemy obejrzeć krótki film.

wybór trenera w garmin coach

Następnie ustalamy datę kiedy chcemy ukończyć nasz bieg i możemy wprowadzić jego nazwę.

 

Poniżej przykładowe zdjęcia z pierwszego filmu przygotowanego przez naszego nowego trenera, który objaśnia główne założenia planu treningowego.

 

Po synchronizacji aplikacji z zegarkiem najbliższy trening biegowy automatycznie prześle się do zegarka. Po wybraniu aktywności „Bieg”, zegarek zapyta czy uaktywnić trening. Jeśli tak się nie stanie lub trening chcemy zacząć w innym terminie, trening włączamy manualnie na zegarku, co pokazaliśmy na ekranach poniżej. Ekrany prezentują widok dla zegarka Garmin Fenix 5 PLUS, na innych zegarkach sposób postępowania może nieznacznie się różnić.

Garmin Coach w zegarku Garmin

 

Garmin Coach – zgodne zegarki

Z treningów z Garmin Coach możemy skorzystać jeśli posiadamy kompatybilne modele zegarków, obecnie są to modele z serii:

  • Garmin Fenix 6s, 6, 6x
  • Garmin Fenix 5 i Fenix 5 PLUS
  • Garmin Tactix Delta, Quatix 5 i 6
  • Garmin Vivoactive 4s, 4, Venu, Venu SQ, Venu 2 i 2s
  • Garmin Vivoactive 3, Vivoactive 3 Music
  • Garmin Forerunner 45, 55, 245, 645, 745
  • Garmin Forerunner 935, 945
  • Garmin Instinct

Zainteresowanych zakupem zegarka Garmin współpracującego z Garmin Coach zapraszamy do sklepu internetowego TRIGAR.pl oraz salonów Garmin w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Poznaniu i Gdańsku.