Garmin Coach – profesjonalny trener biegowy

Możliwość pobrania z konta Garmin Connect gotowych planów treningowych istnieje już od dawna. To bardzo wygodny i prosty sposób na zaplanowanie przygotowań do określonego biegu np. na 5km, 10km czy 21km. Nowość jaką jest możliwość skorzystania z Garmin Coach przenosi planowanie treningów na zupełny nowy, wyższy poziom. Garmin Coach łączy w sobie plan treningowy z wideo-poradami przygotowanymi przez profesjonalistów. Trenerzy w filmach i notatkach dają rady dotyczące zarówno samej techniki treningu biegowego jak również diety czy regeneracji. Co ważne, plany treningowe adaptują się do naszego postępu więc jesteśmy w stanie przedłużyć lub przyspieszyć dane fragmenty, aby jak najlepiej wykorzystać nasz potencjał.

Sami wybieramy, z którym spośród 3 trenerów chcemy odbyć nasze przygotowania. Wśród nich znajduje się m. in. słynny Jeff Galloway, który wprowadził metody treningowe pozwalające przebiec maraton początkującym amatorom. Wybór ułatwiają krótkie filmy prezentujące sylwetkę i podejście danego trenera. Tutaj pojawia się jedyny minus – filmy są dostępne tylko w języku angielskim, brak też polskich napisów. Na szczęście notatki i wskazówki dotyczące poszczególnych jednostek treningowych są już w języku polskim, co pokazuje grafika na końcu tego wpisu. Garmin Coach daje nam możliwość przygotowania się do biegu na 5km więc najbardziej skorzystają na nim początkujący biegacze. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości Garmin rozbuduje funkcjonalność Coach o dłuższe dystanse biegowe.

Trening z Garmin Coach

Teraz pokażemy krok po kroku jak włączyć treningi z Garmin Coach. Nasz cykl treningowy możemy zaplanować albo w serwisie Garmin Connect na stronie internetowej lub w aplikacji Garmin Connect Mobile na telefonie. My wybraliśmy tę drugą opcję.

Aby włączyć Garmin Coach rozwijamy menu klikając w ikonę w lewym górnym rogu ekranu i wybieramy zakładkę „Trening”. A następnie postępujemy zgodnie z poleceniami na kolejnych ekranach.

garmin coach

 

Ważnym momentem jest określenie celu jaki chcemy osiągnąć w biegu na 5km. Aplikacja pokaże nam czas jaki chcemy uzyskać i przeliczy to na średnie tempo biegu.

garmin coach

Kolejnym krokiem jest wybór jednego z trzech trenerów. O każdym z nich możemy obejrzeć krótki film.

garmin coach

Następnie ustalamy datę kiedy chcemy ukończyć nasz bieg i możemy wprowadzić jego nazwę.

 

Poniżej przykładowe zdjęcia z pierwszego filmu przygotowanego przez naszego nowego trenera, który objaśnia główne założenia planu treningowego.

 

Po synchronizacji aplikacji z zegarkiem najbliższy trening biegowy automatycznie prześle się do zegarka. Po wybraniu aktywności „Bieg”, zegarek zapyta czy uaktywnić trening. Jeśli tak się nie stanie lub trening chcemy zacząć w innym terminie, trening włączamy manualnie na zegarku, co pokazaliśmy na ekranach poniżej. Ekrany prezentują widok dla zegarka Garmin Fenix 5 PLUS, na innych zegarkach sposób postępowania może nieznacznie się różnić.

 

Zegarki kompatybilne z Garmin Coach

Z treningów z Garmin Coach możemy skorzystać jeśli posiadamy kompatybilne modele zegarków, obecnie są to modele z serii:

  • Garmin Vivoactive3/Vivoactive 3Music
  • Garmin Forerunner 645/Forerunner 645 Music
  • Garmin Forerunner 935
  • Garmin Fenix 5 i Fenix 5 PLUS

Zainteresowanych zakupem zegarka marki Garmin współpracującego z Garmin Coach zapraszamy do sklepu internetowego TRIGAR.pl oraz salonów Garmin w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

One thought on “Garmin Coach – profesjonalny trener biegowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *