Garmin stale rozbudowuje możliwości aplikacji Garmin Connect. Obecnie za pomocą mobilnej wersji możemy już m.in. zaplanować zaawansowany trening, utworzyć własny kurs, czy skorzystać z funkcji wirtualnego trenera Garmin Coach. Ostatnia aktualizacja przyniosła kolejną nowość, a mianowicie funkcję skracania aktywności.

Skracanie aktywności  w Garmin Connect Mobile

Czy zdarzyło się Wam kiedyś zapomnieć o zatrzymaniu stopera w zegarku w momencie wbiegania na metę? Nam niestety tak 🙁 W takiej sytuacji zegarek cały czas rejestruje dane, co wpływa na zniekształcenie statystyk z zawodów. Na szczęście Garmin stworzył bardzo proste rozwiązanie dla zapominalskich. Po zapisaniu aktywności w zegarku i synchronizacji z aplikacją Garmin Connect Mobile, wystarczy wybrać tę aktywność, a następnie kliknąć na trzy kropki znajdujące się w prawym, górnym roku ekranu aplikacji. Z otwartego podmenu wybieramy zakładkę  edytuj aktywność.

skracanie aktywnosci garmin connect

W kolejnym ekranie możemy edytować między innymi nazwę, dodać notatkę itp. Nas jednak interesuje ostatnia z funkcji, czyli skracanie aktywności. Po jej wyborze możemy wybrać czy chcemy dokonać edycji na podstawie czasu czy dystansu. Jeśli braliśmy udział w zawodach to najlepiej skorzystać z opcji czas i w kolejnym kroku wpisać czas ukończenia wyścigu jaki otrzymaliśmy od firmy pomiarowej.

edycja aktywności Garmin Connect

Wraz ze skracaniem końca pokonanej trasy na wykresie tempa będziemy widzieli zacieniowany fragment, który zostanie usunięty z naszej aktywności. Na zakończenie zapisujemy zmiany.

Edycja aktywności Garmin Connect

Opcja skracania jest dostępna m.in. dla aktywności związanych z bieganiem i jazdą na rowerze.