Dział fitness jest bez wątpienia najszybciej rozwijającym się segmentem w portfolio firmy Garmin. Amerykański producent przyzwyczaił nas już do częstych premier zegarków wraz z którymi prezentowane są najczęściej nowe opcje treningowe. Obecnie za pośrednictwem pulsometrów tej firmy możemy zaplanować szczegółowo każdy trening, korzystać z funkcji nawigacyjnych czy skupić się na poradach wirtualnego trenera Garmin Coach. W tym artykule skupiamy się jednak na całkowicie nowej funkcji, jaką stanowią animowane prezentacje ćwiczeń, wyświetlane na zgodnych zegarkach.

Animowane treningi na nadgarstku

Zaprezentowane na berlińskich targach IFA 2019 modele z serii Garmin Vivoactive 4/4s oraz Garmin Venu zostały wyposażone w łatwe do zrozumienia, animowane wskazówki dotyczące treningu wydolnościowego, siłowego, jogi i pilatesu, które można oglądać na ekranie zegarka. Po ostatniej aktualizacji do grona urządzeń obsługujących animowane treningi dołączyła też seria Fenix 6 (modele Pro i Sapphire).

animowane treningi garmin vivoactive 4s
Animowana prezentacja ćwiczenia w Garmin Vivoactive 4s

Zgodne zegarki Garmin w ramach wyżej wymienionych aktywności posiadają wstępnie zainstalowane przykładowe treningi. Jednak jest to zaledwie mały wycinek, bowiem po skorzystaniu z aplikacji mobilnej Garmin Connect uzyskujemy dostęp do naprawdę sporej bazy gotowych treningów z animacjami.

Pobieranie treningów z animacjami z Garmin Connect Mobile

Jeżeli posiadamy zegarek z funkcją wyświetlania animacji na ekranie to w celu pobrania dodatkowych planów treningowych wystarczy:

  • uruchomić aplikację Garmin Connect Mobile
  • wybrać zakładkę Trening
  • następnie zakładkę Ćwiczenia
  • później Znajdź trening
  • wybrać interesujący nas trening. W tym miejscu możemy skorzystać z wpisania słowa kluczowego w wyszukiwarce (np. brzuch, biceps itp) lub użyć filtrów. Do wybory mamy filtrowanie treningów po rodzaju aktywności, poziomie trudności, grupie mięśni, celu treningu oraz czasu jego trwania.

Animowane treningi Garmin

Po znalezieniu interesującego nas treningu wystarczy kliknąć na widoczny w dolnej części ekranu aplikacji przycisk Zapisz w Moje treningi. Co ciekawe po zapisaniu treningu uzyskujemy możliwość jego modyfikacji, gdzie możemy m.in. zmienić ilość powtórzeń czy dodać nowe etapy. Po zapisaniu zmian pozostało już tylko przesłanie treningu do zgodnego zegarka. W tym celu klikamy w prawym, górnym narożniku na ikonę telefonu ze strzałeczką, wybieramy z listy połączony z aplikacją zegarek i klikamy wyślij.

animowane treningi Garmin Fenix 6

 Uruchamianie treningu w zgodnym zegarku Garmin

Włączenie przesłanego przed chwilą treningu w ramach aktywności siła jest bardzo proste. Bowiem po wyborze aktywności zegarek sam zadaje pytanie z którego planu chcemy skorzystać. Z kolei w ramach aktywności kardio, joga czy pilates trzeba po wyborze aktywności przejść do jej ustawień (opcji) i skorzystać z zakładki Treningi, a dalej Moje treningi.

animacje treniengu Garmin Fenix 6

W trakcie ćwiczeń na bieżąco jesteśmy informowani o ilości powtórzeń i serii dla danego ćwiczenia. Animacja na której prezentowane jest wykonanie danego ćwiczenia znajduje się na osobnej stronie. Do przełączania się między stronami treningu w przypadku zegarków z serii Fenix 6 wykorzystujemy przyciski w górę i w dół. W serii Vivoactive 4/4s i Venu należy skorzystać z ekranu dotykowego. Kończąc daną serię powtórzeń należy wcisnąć przycisk LAP. W czasie odpoczynku możemy ręcznie edytować ilość powtórzeń i przypisywać wagę np. obciążników. W przerwie widzimy też nazwę kolejnego ćwiczenia. Ponowne wciśnięcie LAP rozpoczyna kolejne ćwiczenie.

Garmin Fenix 6 trening z animacjami

Po zakończeniu i zapisaniu treningu możemy przejrzeć związane z nim statystyki. W historii dostępnej w zegarku widzimy między innymi wszystkie serie, to ile trwały czasu oraz ile wykonaliśmy powtórzeń. Więcej informacji znajdziemy w podsumowaniach dostępnych w aplikacji Garmin Connect Mobile.

Zainteresowanych zakupem zegarków z funkcją prezentowania animowanych treningów na ekranie serdecznie zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl