Garmin na siłownię

Zegarki firmy Garmin obejmują swoją funkcjonalnością wiele aktywności. Wśród nich jest m.in. trening siłowy, który pozwala na rejestrowanie powtórzeń podczas ćwiczeń. W tym artykule obejmiemy tylko te zegarki, które tę funkcję posiadają. Nie bierzemy pod uwagę urządzeń z aktywnościami takimi jak bieg na bieżni czy inne maszyny (choć wszystkie przedstawiane zegarki takie funkcje posiadają). W końcu sercem każdej siłowni są ciężary i maszyny do treningu siłowego 🙂

Słów kilka o aktywności „siła” w zegarkach Garmin

Czym jest tak w ogóle omawiana aktywność? Otóż po uruchomieniu aktywności „siła” na ekranie dowolnego z zegarków zaprezentowanych w dalszej części tego artykułu, pojawia się informacja o ilości powtórzeń oraz tradycyjny zegarek. Rozpoczynamy aktywność korzystając z przycisku „Start” i od tego momentu zegarek zaczyna zliczać powtórzenia danego ćwiczenia.

Uruchamianie treningu siłowego

Po zakończeniu serii korzystamy z przycisku „Lap”. Zegarek przestaje rejestrować serie i wyświetla nam jej podsumowanie z możliwością edycji tj. ustawienia liczby powtórzeń (w razie gdyby zegarek zliczył źle) oraz ciężaru. Następnie przechodzi do trybu odpoczynku, w którym osobny ekran pokaże nam czas oraz tętno.

Ekrany odpoczynku

Warto nadmienić, że podczas każdej serii i podczas każdego odpoczynku zegarek pokazuje czas liczony dla tego konkretnego etapu (Seria 1 – Odpoczynek – Seria 2 itd…). Jak przy każdej aktywności po zatrzymaniu jej przyciskiem „Start” mamy możliwość zapisania, odrzucenia lub jej wznowienia.

Kolejna seria oraz zakończenie aktywności

Ważną informację jest fakt, że zegarek stara się liczyć powtórzenia na podstawie ruchu. Jeżeli będziemy ćwiczyć w sposób w którym nadgarstek pozostaje nieruchomo (głównie ćwiczenia na nogi takie jak suwnica, przysiad) zegarek MOŻE NIE ZLICZYĆ POPRAWNIE ILOŚCI POWTÓRZEŃ.

Vivoactive 3 oraz Vivoactive 3 Music

Zegarek z ekranem dotykowym. Przedstawiciel serii Vivo (monitorów aktywności). Jest on okrojony w zaawansowane funkcje treningowe w stosunku do pozostałych modeli. Odnośnie konkretnych różnic zapraszamy do zapoznania się z tabelką porównawczą zegarków oraz prezentacją zegarka.

Vivoactive 3 i Vivoactive 3 Music

Kluczowym dla nas aspektem poza występowaniem funkcji treningu siłowego będzie czas pracy baterii. Jej osiągi to do 7 dni w trybie zegarka oraz do 13h w trybie GPS (który na siłowni będzie zbędny). Dodatkowym gadżetem jest opcja płatności zbliżeniowych oraz dla modeli z dopiskiem Music funkcja odtwarzania muzyki bezpośrednio z zegarka przy użyciu słuchawek bluetooth. Czas pracy zegarka zmniejsza się jednak wtedy do maksymalnie 5 godzin.

Forerunner 645

Urządzenie plasujące się pomiędzy Vivoactive 3, a modelami bardziej zaawansowanymi z serii Forerunner. Występuje również w wersji Music, która dodaje muzykę tak samo jak w przypadku Vivoactive 3 Music. Jego czas pracy wynosi do 7 dni w trybie zegarka, do 14h w trybie GPS oraz do 5h z muzyką w wariancie Music.

Forerunner 645

W przeciwieństwie do Vivoactive 3 charakteryzuje go zwiększona funkcjonalność treningowa oraz usprawnione funkcje nawigacyjne. Tutaj można się zapoznać z naszą prezentacją tego zegarka.

Forerunner 935

To w zasadzie Fenix 5, tyle że w dużo lżejszej obudowie. Czas pracy Forerunnera 935 w trybie GPS wynosi do 24h, w trybie zegarka do 14 dni lub do 50h w trybie UltraTrac.

Forerunner 935

Zegarek w przeciwieństwie do poprzedniego modelu nie posiada płatności zbliżeniowych oraz obsługi muzyki bezpośrednio z urządzenia (w dalszym ciągu możemy sterować muzyką odtwarzaną z telefonu). Jest on jednak bardziej zaawansowany treningowo co objawia się m.in. funkcjami triathlonowymi, obsługą zaawansowanych czujników tętna z dynamiką biegu czy pływackich. W celu szczegółowego porównania również odsyłamy do tabelki.

Seria Fenix 5 oraz Fenix 5 PLUS

Flagowe modele Garmina. Model Fenix 5 oraz 5s jest bliźniaczy funkcjonalnie do 935. Różnice w funkcjach wchodzą wraz z modelem Fenix 5x (wbudowane mapy) oraz Fenixami serii 5 Plus (5s Plus, 5 Plus oraz 5xPlus), które również posiadają wbudowane mapy, ale też m.in. płatności zbliżeniowe czy obsługę muzyki bezpośrednio z zegarka tak samo jak Vivoactive 3 Music. Pełne porównanie modeli Fenix dostępne jest tutaj.

Fenix 5, Fenix 5s i Fenix 5x Plus

Czas pracy zegarka różni się w zależności od modelu, dokładne informacje dostępne są w przytoczonym porównaniu lub tabelce porównawczej poniżej.

Szybkie porównanie

Poniżej przedstawiamy tabelkę z porównaniem dodatkowych funkcji i parametrów, które mogłyby być przydatne pod kątem treningu na siłowni.

Vivoactive 3 + Vivoactive 3 Music

Forerunner 935

Seria Fenix 5

Seria Fenix 5 Plus

Czas pracy baterii

Tryb zegarka do 7dni

GPS do 13h

Muzyka (Tylko Vivoactive 3 Music) do

Tryb Zegarka do 14dni

GPS do 24h

5s: Tryb zegarka do 9dni

GPS do 14h

5: Tryb zegarka do 14dni

GPS do 24h

5x: Tryb zegarka do 12dni

GPS do 20h

5s:Tryb zegarka do 7dni

GPS do 11h

Muzyka do 4,5h

5:Tryb zegarka do 12dni

GPS do 18h

Muzyka do 8h

5x:Tryb zegarka do 20dni

GPS do 32h

Muzyka do 13h

Trening siłowy

Tak

Tak

Tak

Tak

Płatności zbliżeniowe

Tak

Nie Nie

Tak

Funkcja Muzyki z zegarka

Tak(tylko wersja Music)

Nie Nie

Tak

Mamy nadzieje, że powyższy artykuł pomoże Wam w wyborze właściwego urządzenia. Wszystkich zainteresowanych urządzeniami firmy Garmin zapraszamy do naszego sklepu online oraz salonów stacjonarnych znajdujących się w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku oraz Gdańsku.