W tym artykule opiszemy krok po kroku jak zainstalować oprogramowanie w wersji BETA na zegarkach firmy Garmin. Wersja BETA nie jest dostępna poprzez automatyczne systemy aktualizacji (program Garmin Express czy aplikacja Garmin Connect Mobile). Jeżeli użytkownik zdecyduje się na wgranie testowej wersji, to musi ręcznie skopiować wybrane pliki do wskazanych przez producenta folderów. O tym jak to zrobić piszemy poniżej.

Skąd pobrać wersję betasoftware?

Oprogramowanie w wersji BETA można pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Aby tego dokonać, wystarczy w wyszukiwarce na stronie garmin.com odnaleźć interesujący nas model zegarka i po załadowaniu strony z kartą produktu przejść do działu „Oprogramowanie”.

 

Na kolejnej stronie należy przejść do działu z oprogramowaniem BETA (przycisk Download)

Następnie zaakceptować warunki klikając w link oznaczony na poniższym zrzucie ekranu.

Na kolejnej stronie należy kliknąć w niebieski przycisk z napisem 'Download’ aby pobrać oprogramowanie. Na tej stronie znajdują się też informacje odnośnie zmian, które dana wersja oprogramowania wprowadza (niestety tylko w  j. angielskim).

Instalacja softu BETA w zegarku

Pobrany plik należy rozpakować przy pomocy aplikacji takich jak WinRAR lub 7zip. Sugerujemy utworzenie osobnego folderu na pulpicie na wypakowane pliki. Podłączamy zegarek do komputera za pośrednictwem dołączonego do zestawu kabla USB i ręcznie podmieniamy pliki w poszczególnych folderach. Dokładny opis tego co w jakie miejsce należy skopiować znajduje się w Instrukcji instalacji, którą znajdziemy w dolnej część strony z której pobraliśmy wcześniej paczkę z softem BETA. Przykładową instrukcję dla zegarka z serii Garmin Forerunner 935XT załączamy na poniższym zrzucie ekranowym.

Powrót do wcześniejszej wersji oprogramowania

Jak sama nazwa wskazuje, BETA nie jest finalną wersją danego oprogramowania. Dlatego jeśli z jakichś przyczyn uznamy, że chcemy wrócić do wcześniejszej wersji to bez problemu możemy to zrobić. W załączonym powyżej zrzucie ekranowym, w punkcie 5 opisana została procedura przywracania ostatniej publicznej wersji softu.