wirtualny partner Garmin

W tym wpisie prezentujemy działanie funkcji wirtualnego partnera na przykładzie zegarka z serii Garmin Fenix 5. Tryb wirtualnego partnera to narzędzie treningowe ułatwiające osiąganie założonych celów w trakcie biegania. Opcja ta pozwala na ustawienie tempa biegu i możliwości ścigania się z własnym cieniem.

Zegarki wyposażone w tryb wirtualnego partnera

Poza serią Garmin Fenix  tryb wirtualnego partnera posiadają także zegarki z serii:

  • Garmin Tactix
  • Garmin Quatix
  • Garmin Forerunner 935 (oraz starsze odmiany tego modelu czyli Foreruner 920xt/910xt/310xt)
  • Garmin Forerunner 645
  • Garmin Forerunner 735XT
Jak włączyć wirtualnego partnera?

Pierwszą czynnością jest włączenie menu poprzez przytrzymanie środkowego klawisza funkcyjnego MENU:

Następnie wybieramy aktywność, w której chcemy włączyć funkcję Virtual Partner. W naszym przykładzie będzie to aktywność bieg. Kolejnym krokiem będzie wybranie ustawień aktywności „ustawienia bieg”.                                                                                                                          

W ustawieniach aktywności bieg należy wybrać ekrany danych.  Przechodzimy na sam dół listy ekranów i klikamy na dodaj nowy, a następnie wybieramy opcję virtual partner.

Po dodaniu ekranu danych z wirtualnympartnerem możemy już z niego korzystać.

Korzystanie z virtual partnera podczas biegu.

Żeby uruchomić wyścig z cieniem trzeba wybrać aktywność, w naszym wypadku bieg, po czym przełączyć ekran danych na virtual partnera. W celu ustawienia/zmiany tempa z jakim ma poruszać się nasz wirtualny przeciwnik należy przytrzymać lewy środkowy przycisk, następnie wybrać ekrany danych  i odszukać na liście ekran z wirtualnym partnerem. Po pojawieniu się ołówka do edycji, klikamy prawym przyciskiem:

Zostaniemy przekierowani do pola zmiany tempa biegu. Po zaakceptowaniu interesującego nas tempa biegu zatwierdzamy ustawienia klikając prawy, górny klawisz.

Od tej chwili, po rozpoczęciu aktywności bieg, będziemy mogli na bieżąc na ekranie wirtualnego partnera podglądać zysk lub stratę dystansy od założonego tempa biegu. Wirtualny partner stanowi bardzo przydatną funkcję dla biegaczy, którzy planują zakończyć dany wyścig w konkretnym przedziale czasu. Wszystkie zegarki Garmin obsługujące funkcję wirtualnego partnera możecie obejrzeć na żywo i zakupić w salonach firmowych lub sklepie online TRIGAR.pl