Garmin Forerunner 645

Tradycją staje się już to, że Garmin na targach CES w Las Vegas musi zaprezentować nowy zegarek dla ludzi aktywnych. Przypominamy, że tak było z serią Fenix 3, Fenix 3HR czy Fenix 5. W tym roku amerykański producent pokazał swój pierwszy zegarek z funkcją odtwarzania i bezprzewodowego przesyłania muzyki, czyli model Garmin Forerunner 645 Music.

Dostępne warianty produktu Garmin Forerunner 645

Garmin Forerunner 645 będzie dostępny w dwóch wariantach:

  • z odtwarzaczem muzyki (modele z oznaczeniem w Music w nazwie)
  • bez odtwarzacza

Dodatkowo w ramach danej wersji będzie można wybrać także kolor pasków. Forerunner 645 Music występuje z czarnymi lub wiśniowymi paskami, a modele bez odtwarzacza muzyki z czarnymi lub pisakowymi.

garmin forerunner 645

Na pierwszy rzut oka

Wizualnie nowy Garmin Forerunner 645 najbardziej przypomina zaprezentowany kilka miesięcy temu model Garmin Vivoactive 3. Oba zegarki posiadają identyczną szerokość pasków (20mm) i ten sam system szybkiego przepinania. Do obsługi Forerunnera wykorzystujemy jednak pięć przycisków, a Vivoactive 3 posiada ekran dotykowy. W FR 645 zastosowano także ten sam rodzaj optycznego pomiaru tętna. Jest to czujnik nowej generacji znany także z serii Fenix 5 czy Forerunner 935, który odczytuje tętno co sekundę przez 24 godziny na dobę. Cechę wspólną z modelem Vivoactive 3 stanowi też obsługa płatności Garmin Pay (niestety funkcja ta póki co nie działa w Polsce). Natomiast w odróżnieniu od tego modelu w nowym zegarku Garmin Forerunner 645 odnajdziemy m.in.:

  • funkcję wirtualnego partnera
  • funkcję wirtualnego racera
  • obsługę kursów

garmin forerunner 645

DC Rain Maker w swojej prezentacji zestawia nowy zegarek z Forerunnerm 630 (po lewej na zdjęciu poniżej) i Forerunnerem 935 (po prawej na zdjęciu).

garmin forerunner 645
Źródło: www.dcrainmaker.com

Poniżej przedstawiamy różnice i podobieństwa jakie udało mu się wyłapać:

– Dodano 4GB pamięci na muzykę oraz funkcję bezprzewodowego przesyłania utworów do słuchawek za pomocą bluetooth (jest to pierwszy zegarek Garmin obsługujący tą funkcję)
– Dodano platności Garmin Pay (funkcja dostępna w modelu Garmin Vivoactive 3, choć wciąż nie działająca w Polsce)
–  Dodano nowy rodzaj optycznego czujnika pomiaru tętna (taki sam jak w  FR935), odczyt co 1 sekundę i monitoring tętna  24×7
– Dodano wsparcie dla zewnętrznych czujników łączących się po Bluetooth Smart (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano osobną stronę przedstawiającą poziom wytrenowania   funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano funkcję określającą próg mleczanowy (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano wsparcie dla najnowszych aplikacji z platformy Garmin Connect IQ (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano aktywność pływanie na basenie (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano aktywność Ski/Snowboard (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano SUP/Row/Yoga/Elliptical/Zliczanie pokonanych pięter/ (aktywności dostępne w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano aplikację określającą poziom wysiłku oraz minutnik relaksu (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano Strava Live Segments (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Dodano możliwość odpowiadania na wiadomości SMS z poziomu zegarka  (funkcja póki dostępna tylko dla telefonów z systemem Android)
– Dodano obsługę kursów (funkcja dostępna w  FR935, ale nie w FR630)
– Nowy rodzaj ładowarki. Wizualnie identyczna z ładowarką do modelu FR 630, ale z różniąca się możliwościami przesyłu danych
– Zastosowanie takich samych pasków jak w Vivoactive 3. Paski umożliwiają szybką zamianę

Odtwarzacz muzyki w Garmin Forerunner 645

Modele z onaczeniem Music w nazwie zostały wyposażone w dysk 4GB. W ramach tej pamięci do zegarka można wgrać do 800 utworów (ilość jest zależna od wagi utworu). Do instalacji muzyki w zegarku należy wykorzystać darmowy program Garmin Express. To w tym programie tworzymy m.in playlisty czy albumy.

 

Źródło: www.dcrainmaker.com

DC Rain Maker zwraca uwagę na to, że zegarek Garmin Forerunner 645 można połączyć z wieloma słuchawkami, co jest dużą zaletą. Widżet odtwarzacza muzyki przypomina kontroler sterowania muzyką z telefony, znany m.in z zegarków Fenix 5 czy Vivoactive 3. Odtwarzacz w modelu FR 645 można ustawić jako widżet, a w ramach aktywności dodać go jako osobna strona treningu.

garmin forerunner 645
Źródło: www.dcrainmaker.com
Cena i premiera w Polsce

Za wariant z odtwarzaniem muzyki przyjdzie zapłacić 1899zł, a za wersję bez oznaczenia „music” w nazwie o 200zł mniej. Premiera w Polsce przewidziana jest na pierwszy kwartał 2018r.

Zainteresowanych zakupem odsyłamy do naszego sklepu TRIGAR.pl