garmin zegarek dla kobiety

Wśród zegarków Garmin znajdują się urządzenia o przeróżnych rozmiarach i sposobach wykonania. Jeżeli mamy w głowie zegarek dla kobiety myślimy o niewielkim zegarku z ładnym wykończeniem. W tym artykule postaramy się przybliżyć dostępne opcje. Wszystkie omawiane poniżej zegarki posiadają określony poziom wodoszczelności, który (tak jak czas pracy baterii) prezentujemy w tabelce porównawczej wieńczącej artykuł.

Garmin Vivomove HR

Nasza pierwsza propozycja zegarka Garmin dla kobiet do model Vivomove HR. Jest to monitor aktywności należący do rodziny Garmin Vivo. Zegarek ten wyposażony został w klasyczną analogową tarcze, która po dwukrotnym dotknięciu rozsunie wskazówki i ujawni niewielki ekran dotykowy na którym możemy odczytać dodatkowe informacje.

Zegarek nie jest wyposażony w odbiornik GPS więc wszystkie pomiary odnośnie dystansu będzie zliczał korzystając z akcelerometru. Po kalibracji obliczy średnią długość kroku, a następnie podczas aktywności zliczy nasze kroki i pomnoży je przez ilość wykonanych kroków.

Aktywności dostępne w tym modelu to:

 • Chód
 • Bieg
 • Trening Cardio
 • Trening Siłowy
 • Inna aktywność

Ponadto zegarek posiada wbudowany optyczny czujnik tętna i z jego pomocą pokaże takie informacje jak aktualne/średnie tętno (włącznie z możliwością ustawienia alertów), poziom wysiłku czy będzie monitorował nasz sen. Po synchronizacji za pomocą bluetooh ze zgodnym telefonem, na „ukrytym ekranie” zegarka Garmin Vivomove HR możemy odczytywać powiadomienia  takie jak np. sms, mail, informacja o połączeniu. Poza tym  można także zobaczyć informację odnośnie prognozy pogody.

Seria Garmin Vivomove HR

Vivomove HR zbiera podstawowe informacje takie jak np. pokonane w ciągu dnia kroki, piętra czy spalone kalorie. Jeżeli chodzi o funkcje zegarka to posiada on również budzik, minutnik oraz stoper. Za pomocą zegarka możemy sterować kompatybilnymi kamerami VIRB. Poza tym nie ma żadnych dodatkowych akcesoriów, które możemy sparować z tym modelem.

Garmin Vivoactive 3

Przed pojawieniem się zegarka Vivomove HR urządzenie to było jedynym zegarkiem z ekranem dotykowym. Ekran ten jest w pełni cyfrowy co sprawia, że wywoływane Menu i pokazywane informacje będą zajmowały cały ekran, a nie jak w przypadku zegarka Vivomove HR tylko jego część.

Oczywiście zegarek posiada wszystkie funkcje, które posiada Vivomove HR, niemniej jest on dużo bardziej sportowym zegarkiem o czym świadczy chociażby obecność odbiornika GPS, barometru czy kompasu trójosiowego.

W związku z tym w urządzeniu znajdziemy dodatkowe opcje aktywności takie jak:

 • Narty/Snowboard
 • Pływanie w basenie
 • Nawigacja (strzałka kierująca nas po wcześniej wgranej do urządzenia trasie, opcja której Vivomove HR nie posiada)
 • Golf
 • Jazda na rowerze
Seria Garmin Vivoactive 3 Music/Vivoactive 3

Wśród kompatybilnych akcesoriów do tego modelu znajdują się m.in. czujnik tętna na klatkę piersiową HRM Premium lub HRM Dual, czujniki prędkości i kadencji do roweru, czujnik temperatury Tempe oraz krokomierz Footpod.

Z dodatkowych funkcji nie związanych bezpośrednio z rejestrowaniem treningu warto wspomnieć o funkcji Garmin Pay (więcej informacji tutaj), która pozwala na płacenie zbliżeniowe urządzeniem jeżeli posiadamy kartę w obsługiwanym banku (w chwili pisania artykułu są to Nest Bank, PKO BP oraz Santander).

Warto wspomnieć o innym wariancie Vivoactive 3, a mianowicie o serii Vivoactive 3 Music. To urządzenie pozwala na słuchanie muzyki bezpośrednio z zegarka przy użyciu kompatybilnych (producent deklaruje, że większość urządzeń taka jest) słuchawek Bluetooth. Tutaj należy pamiętać, że słuchawki powinny posiadać aktywną słuchawkę po tej samej stronie co nadgarstek, na którym nosimy zegarek.

Garmin Forerunner 645

Kończąc z serią Vivo, kolejnym naturalnym etapem jest zegarek z serii Forerunner a mianowicie model 645. Jak w przypadku Vivoactive 3 zegarek ten posiada wszystkie opcje poprzednich modeli, wprowadzając pewne usprawnienia.

Przede wszystkim zmienia się system obsługi zegarka. Ten model jest pierwszym omawianym (znajdując miejsce w zdecydowanej większości zegarków Garmina) którego obsługujemy za pomocą 5 przycisków ulokowanych po bokach zegarka.

Jako zegarek stricte sportowy podnosi również ilość informacji odnośnie samego wytrenowania. Między innymi wprowadza takie nowości jak:

 • Obsługa czujników z dynamiką biegu,
 • Zdolność obliczania progu mleczanowego (z wykorzystaniem w/w czujnika),
 • Sprawdza poziom wytrenowania,
 • Określa wpływ treningu na nasze wytrenowanie
Seria Garmin Forerunner 645
Seria Garmin Forerunner 645

Zegarek ten pozwala na nawigowanie po wgranym wcześniej śladzie wyświetlając na ekranie trasę (a nie jak model Vivoactive 3 strzałeczkę). Ten model również posiada 2 warianty odnośnie muzyki tj. wersję Forerunner 645 oraz Forerunner 645 Music, która tak jak poprzednik pozwala na słuchanie muzyki bezpośrednio z zegarka.

Garmin Fenix 5s

Najmniejszy z największych, czyli model Garmin Fenix 5s. Gabarytowo jest to zegarek przewidziany z myślą o Paniach, zachowując jednocześnie funkcję najbardziej zaawansowanych zegarków Garmina czyli serii Fenix.

Główne różnice między tym zegarkiem, a poprzednim to czas pracy baterii, wyższa wodoszczelność ale także wsparcie aktywności pływackich i rowerowych. I tak zaznaczając najważniejsze różnice zauważymy:

 • Nową aktywność „Otwarty Akwen” pozwalającą na rejestrowanie pływania w tychże zbiornikach wodnych
 • Wsparcie dla czujników rejestrujących tętno podczas pływania HRM Swim oraz HRM Tri,
 • Wsparcie dla aktywności triathlon (zmiana aktywności poprzez wciśnięcie jednego przycisku)
 • Wsparcie rowerowych czujników mocy Garmin Vector
 • Wsparcie czujnika Shimano Di2
 • Nowy tryb GPS „UltraTrack” pozwalający na dłuższy czas pracy kosztem dokładności rejestrowanych danych
 • Obsługę Europejskiego systemu satelit „Galileo”
Seria Garmin Fenix 5S
Seria Garmin Fenix 5S

Będąc jednocześnie zegarkiem ciut starszym niż Forerunner 645, Fenix 5s nie charakteryzuje się  funkcjami płatności zbliżeniowych czy płatności Garmin Pay. Te funkcje dodane zostały w modelu Fenix 5s PLUS o którym wspominamy poniżej.

Garmin Fenix 5s PLUS

Zdecydowanie najbardziej zaawansowana linia zegarków w ofercie amerykańskiego producenta. Garmina Fenix 5 PLUS posiada swój odpowiednik dla Pań w postaci serii Garmina Fenix 5s PLUS. Idąc standardową ścieżką, że każdy kolejny zegarek posiada wszystkie funkcje co opisane poprzednio warto nadmienić, że w wersji PLUS pojawia się parę interesujących nowości, a mianowicie:

 • Płatności Garmin Pay,
 • Możliwość słuchania muzyki bezpośrednio z zegarka,
 • Wbudowane Mapy (wcześniej funkcja zarezerwowana dla modelu Fenixa 5x),

Niby dodatków niewiele, ale wnoszących naprawdę wiele jakości w funkcjonowanie zegarka.

Seria Garmin Fenix 5S Plus

Porównanie

Aby ułatwić podjęcie decyzji lub dla osób, które po prostu nie chcą czytać całego artykułu, a chciałyby szybko sobie zestawić omawiane zegarki prezentujemy Państwu tabelkę z porównaniem najważniejszych funkcji i zmian między zegarkami.

Funkcja

Vivomove HR

Vivoactive 3

Forerunner 645

Fenix 5s

Fenix 5s PLUS

Rozmiar (mm)

43x43x116

43,4×43,4×11,7

42,5×42,5×13,7

42x42x14,5

42x42x15,4

Czas pracy baterii

Tryb Smartwach: 5 dni

Tryb Analogowy:

do 2 tygodni

Tryb zegarka: do 7 dni

Tryb GPS: do 13h

Tryb zegarka: do 7 dni

Tryb GPS: do 14h

GPS z muzyką: do 5h

Tryb zegarka: do 9 dni

Tryb GPS: do 14h

UltraTrack: do 35h

Tryb zegarka: do 7 dni

Tryb GPS: do 18h

UltraTrack: do 25h

Tryb GPS z muzyką: do 4,5h

Waga

40,8g

43g

42,2g

67g

65g

Wodoszczelność

5 ATM

5 ATM

5 ATM

10 ATM

10 ATM

Podstawowe aktywności (Kroki, piętra)

Tak Tak Tak Tak Tak

Optyczny pomiar tętna

Tak Tak Tak Tak Tak

Powiadomienia z telefonu

Tak Tak Tak Tak Tak

GPS

Nie

GPS + Glonass

GPS + Glonass

GPS + Glonass

GPS + Glonass + Galileo

Aktywności piesze

Tak Tak Tak Tak Tak

Aktywności rowerowe

Nie Tak Tak Tak Tak

Basen

Nie Tak Tak Tak Tak

Otwarty akwen

Nie Nie Nie Tak Tak

Czujnik tętna na klatkę piersiową

Nie Tak Tak Tak Tak

Dynamika biegu

Nie Nie Tak Tak Tak

Czujniki tętna do pływania

Nie Nie Nie Tak Tak

Czujniki rowerowe

Nie Tak Tak Tak Tak

Czujnik mocy

Nie Nie Nie Tak Tak

Muzyka

Nie

Wersja Music

Wersja Music

Nie Tak

Płatności zbliżeniowe

Nie Tak Tak Nie Tak

Nawigowanie po wgraniu wcześniej trasy

Nie

Tak (Strzałka)

Tak (Trasa)

Tak (Trasa)

Tak (Trasa)

Wbudowane Mapy

Nie Nie Nie Nie Tak

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Wam w wyborze odpowiedniego zegarka. Zainteresowanych omawianymi modelami (i nie tylko) zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl oraz naszych salonów stacjonarnych mieszczących się w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie oraz Poznaniu i Białymtstoku.