garmin z muzyką

Długi trening biegowy warto wykorzystać do słuchania muzyki czy podkastów. Wystarczy nam do tego odpowiedni model zegarka Garmin oraz słuchawki Bluetooth. Wśród kompatybilnych modeli zegarków znajdziemy modele: Vivoactive 3 Music, Forerunner 645 Music oraz całą serię Fenix 5s/5/5x PLUS. Jeśli chodzi o słuchawki to można sparować dowolny model z Bluetooth. Jednak aby ograniczyć zrywanie połączenia warto wybrać modele, które posiadają moduł Bluetooth po tej samej stronie po której nosimy zegarek. Można także skorzystać z listy polecanych słuchawek, które zapewniają najlepszą jakość połączenia. Istnieją trzy metody wgrania muzyki do zgodnego zegarka.

garmin z muzyką

 

Metoda pierwsza wgrywania muzyki – ręcznie

Ręczne kopiowanie plików do pamięci zegarka. To bardzo szybka i wygodna metoda, jeśli muzykę czy podkasty mamy już na swoim komputerze w formacie *.mp3 lub siedmiu innych popularnych formatach. W celu przesłania plików ręcznie musimy podłączyć zegarek kablem USB do komputera. Następnie należy wejść w katalogi zegarka i skopiować pliki muzyczne do odpowiednich katalogów jak poniżej. Muzykę przenosimy do katalogu „Music”.

Metoda druga – Spotify i Deezer

Poprzez aplikację Spotify lub Deezer. Jeśli sporo słuchamy muzyki z pewnością ta metoda będzie naszą ulubioną. Po pierwsze muzyka przesyła się automatycznie poprzez Wi-Fi. Dzięki temu kiedy stworzymy nową playlistę lub ją zaktualizujemy w aplikacji Spotify lub Deezer wszystkie nowe utwory prześlą się bez łączenia zegarka z komputerem. Dodać i tworzyć playlistę możemy bezpośrednio na smartfonie lub komputerze, więc wybieramy opcję która jest dla nas wygodniejsza. Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że zarówno w Spotify jak i w Deezer musimy posiadać konto Premium. Jeśli jednak aktywnie korzystamy z tych serwisów zapewne taki konto i tak już posiadamy. Aby móc korzystać ze Spotify/Deezer na zegarku najpierw musimy ją pobrać i zainstalować z Garmin Connect IQ. Drugim krokiem jest zalogowanie się do konta. W tym celu zegarek musi być połączony z telefonem poprzez Bluetooth.


Jeśli ekran logowania do Spotify gdzieś nam „uciekł” to można go wywołać wchodząc w widżet Spotify w zegarku. Widżet instaluje się automatycznie po pobraniu z Connect IQ. Wchodząc w widżet aby pobrać nową muzykę wystarczy przeprowadzić sekwencję jak poniżej:


Co ciekawe oprócz przesyłania naszej ulubionej muzyki bezpośrednio z zegarka możemy także pobrać ostatnio słuchane utwory/listy, śledzone podkasty, a także gotowe playlisty stworzone dla biegaczy (w dziale „Ćwiczenia”). Przesyłanie listy kilkudziesięciu utworów przez Wi-Fi trwa dosłownie kilka minut.

Metoda trzecia – Garmin Express

Poprzez Garmin Express. Garmin umożliwia także kopiowanie plików poprzez Garmin Express, który pełni rolę „menadżera plików”. W zasadzie Garmin Express robi za nas to samo, co możemy zrobić kopiując pliki ręcznie jak w metodzie pierwszej. Jednak dzięki przyjaznemu interfejsowi i ta metoda zarządzania muzyką jest popularna. Plusem jest także możliwość wygodnego podglądnięcia ilości zajętego na zegarku miejsca.

wgrywanie muzyki przez Garmin Expess

Pełną ofertę zegarków Garmin odtwarzających muzykę znajdziecie w sklepie internetowym TRIGAR.pl. Zapraszamy także do naszych salonów firmowych Garmin w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku.