segmenty garmin

Podczas zawodów biegowych łatwo porównać naszą formę z innymi biegaczami. Ale jak to zrobić na trasie, na której nie odbywają się żadne zawody? Z pomocą przychodzi nam technologia i możliwość wirtualnego porównywania z innymi biegaczami czy kolarzami. Nawet jeśli w naszej okolicy nie ma jeszcze zbyt wielu segmentów, to możemy je stworzyć sami. Segmenty przydają się także do śledzenia progresu na ulubionym odcinku treningowym. Jeśli przebiegliśmy (czy przejechaliśmy na rowerze) po jakimś istniejącym segmencie, to nasz czas zapisze się w nim automatycznie – nie musimy niczego włączać czy aktywować.

Segmenty stały się bardzo popularne dzięki aplikacji Strava. Po połączeniu obydwu kont, aktywności z Garmin Connect automatycznie prześlą się do aplikacji Strava i będzie można je tam zobaczyć. Ale uwaga, konkurencja na Stravie zapewne będzie większa 😉

Korzystanie z segmentów w aplikacji Garmin Connect Mobile

Po włączeniu aplikacji Garmin Connect Mobile, rozwijamy menu i wybieramy „Segmenty”. Na ekranie pojawią się te, które zrobiliśmy. Po prawej stronie pojawi się ikonka wskazująca czy był to segment biegowy czy rowerowy. Do konta Connect możemy także pobrać segmenty ze Stravy, jednak taka opcja wymaga aktywnego konta Premium na Stravie.

Do segmentów możemy również przejść w inny sposób. Po wejściu w konkretną aktywność, zaraz pod mapą, wyświetli się opcja „Pokaż segmenty”. Jeśli na trasie nie było żadnych segmentów, to ta opcja nie będzie widoczna.

Po wyświetleniu każdego segmentu będziemy mogli zobaczyć jego szczegóły oraz nasze miejsce wśród innych biegaczy.

 

Jeśli na naszej ulubionej trasie treningów nie ma segmentów możemy je łatwo stworzyć sami. W tym celu musimy się jednak zalogować do konta przez stronę connect.garmin.com.

Tutaj wybieramy dowolną aktywność i przewijamy w dół poniżej mapy oraz wykresów. Wybieramy „Segmenty” aby przejrzeć poszczególne z nich lub klikamy „Utwórz segment” po prawej stronie.

Wymyślamy nazwę dla naszego segmentu, określamy jego parametry i klikamy „Utwórz nowy segment”. Od tej pory każdorazowe przebiegnięcie tego odcinka zostanie odnotowane i będziemy mogli pobijać własne rekordy.

Segmenty obsługują wszystkie modele zegarków, które śledzą trening za pomocą GPS. Pełną ofertę zegarków biegowych Garmin znajdziecie w sklepie TRIGAR.pl