garmin pay

Jeszcze kilka lat temu zegarek sportowy służył przede wszystkim do zapisywania statystyk z treningów. Ze względu na mocno usportowiony design, mało kto wykorzystywał też swój pulsometr poza treningiem. Obecnie temat urządzeń treningowych wygląda zupełnie inaczej. Producenci prześcigają się w usprawnianiu swoich produktów, które poza ogromem funkcji treningowych, mają także pomagać w życiu codziennym. Przykładem takiego usprawnienia bez wątpienia jest funkcja Garmin Pay, która pozwala płacić za zakupu tylko za pośrednictwem zegarka.

Garmin Pay

Czym jest Garmin Pay

Garmin Pay to system zbliżeniowych płatności za pośrednictwem zgodnego zegarka. Do dokonywania płatności zegarki wykorzystują protokół NFC znany z zastosowania m.in. w telefonach. Posiadając pulsometr obsługujący Garmin Pay wystarczy utworzyć w aplikacji mobilnej Garmin Connect tzw. wirtualny portfel, w którym należy przypisać dane z karty. Po aktywacji portfela możemy rozpocząć korzystanie z płatności zegarkiem. Co ważne do zrealizowania transakcji nie musimy mieć przy sobie telefonu.  Jest to bardzo wygodny sposób płacenia. Zegarek mamy zawsze zapięty na nadgarstku co oznacza, że nawet w trakcie porannego treningu możemy zrealizować szybkie zakupy. Amerykański producent podkreśla, że transakcje są w 100% bezpieczne, a zegarek nie przechowuje żadnych informacji powiązanych z kartą.

garmin pay

Współpracujące banki

Usługa Garmin Pay została zaprezentowana na początku 2018 roku. W momencie tworzenia tego artykułu w Polsce z płatności zbliżeniowych za pośrednictwem zgodnych zegarków Garmin mogą korzystać klienci banków BZWBK oraz PKOBP (karty Visa i MasterCard) Szczegółową listę wszystkich banków znajdziecie pod tym linkiem.

Współpracujące zegarki

Co prawda usługa płatności zbliżeniowych zegarkiem jest dostępna dopiero od kilku miesięcy, a Garmin ma już w swojej ofercie aż trzy serie urządzeń współpracujących z Garmin Pay. Są to:

Garmin Pay

Podsumowanie

System płatności zbliżeniowych jest szybki i bezpieczny dlatego jesteśmy przekonani o tym, że będzie on systematycznie udostępniany w kolejnych modelach pulsometrów. Z niecierpliwością czekamy też na wsparcie dla kolejnych banków. Zainteresowanych zakupem zegarków marki Garmin zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online firmy TRIGAR.