W poprzednim wpisie wstępnie przedstawiliśmy możliwości, które oferują aplikacje pobierane z platformy Garmin Connect IQ. Poniżej prezentujemy krok po kroku jak pobrać, zainstalować i dostosować dodatkową tarczę (skórkę) zegarka.

Dodatki z Connect IQ możemy instalować na dwa sposoby. Pierwszy to połączenie zegarka klipsem ładującym z komputerem i zalogowanie się na stronie internetowej apps.garmin.com. Drugi sposób, przedstawiony poniżej, to instalacja za pomocą zgodnego smartfona poprzez aplikację Garmin Connect Mobile.

  1. Po włączeniu aplikacji Garmin Connect Mobile na smartfonie należy kliknąć w ikonę trzech kresek (dla systemów Android).

2. Przewijamy opcje menu kontekstowego w dół, aż odnajdziemy ikonę „Sklep Connect IQ”.

3. Na stronie sklepu zobaczymy wszystkie aplikacje dostępne dla naszego modelu zegarka. Możemy również filtrować wedle kategorii: aplikacje, muzyka (nowość), pola danych, skórki ekranu oraz widżety.

4. Nam spodobał się wygląd skórki ekranu „DividedTime”. Aby ją zainstalować wystarczy, że klikniemy przycisk „pobierz”. Należy upewnić się wcześniej, że mamy włączoną opcję Bluetooth w telefonie, tak by skórka została wysłana do zegarka.

5. Teraz możemy wrócić z powrotem do menu kontekstowego aplikacji Connect Mobile (krok 2.), ale tym razem wybrać „Urządzenia Garmin”, gdzie pojawi się nasz zegarek Garmin oraz informacja o synchronizacji danych.

6. Wybieramy go i wchodzimy w pierwszą opcję „Activities & App Management”

7. Wybieramy dział, w naszym wypadku „Tarcze zegarka”.

8. Wybieramy naszą nową tarczę.

9. Ważna rzeczą zarówno w tarczach jak i w aplikacjach jest możliwość ich dostosowania do własnych potrzeb. Wszystkie opcje znajdziemy klikając w „Ustawienia”.

10. W przypadku naszej nowej tarczy możemy zmienić kolory czcionek oraz ustalić jakie dodatkowe informacje mają pojawić się na tarczy (bateria, data, kroki itp.).

Wszystkie zegarki obsługujące dodatki z platformy Garmin Connect IQ możecie obejrzeć na żywo i zakupić w sieci salonów firmowych TRIGAR.pl (Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Białystok, Warszawa) oraz w sklepie internetowym.