garmin ustawienia tarczy godziny

Bardzo dużą zaletą zegarków Garmina jest bez wątpienia prawie nieograniczona możliwość ich personalizacji. Począwszy od ilości i wyboru widżetów, przez ekrany danych dla aktywności aż po tarczę zegarka wyświetlanego na co dzień. Właśnie tą ostatnią rzeczą, a w zasadzie prezentacją kilku wybranych przez nas tarcz zajmiemy się w tym wpisie.

Platforma Garmin Connect IQ pozwala nam na ściągnięcie wielu dodatkowych aplikacji, widżetów, ekranów danych lub tarcz. Należy pamiętać, że nie wszystkie dodatki dostępne są dla każdego zegarka. Zaraz po wejściu na stronę Garmin Connect IQ należy wybrać posiadany przez nas model zegarka.

UWAGA! W tabeli dostępności przez „Wszystkie modele” rozumiemy wszystkie modele występujące obecnie w sprzedaży posiadające wsparcie dla platformy Garmin Connect IQ: Forerunner 235, Forerunner 645, Forerunner 735xt, Forerunner 935, Vivoactive 3, Fenix 5, 5s, 5x, Quatix 5, Tactix Charlie Bravo. Oferowany w naszym sklepie w chwili obecnej Forerunner 35 nie posiada wsparcia dla Garmin Connect IQ!

Instalacja Dodatków

Sposób instalacji dodatków z platformy Garmin Connect IQ został opisany tutaj. Każda tarcza którą tutaj przedstawiamy jest konfigurowalna, w zależności od wybranej tarczy należy odwołać się do instrukcji twórcy tarczy.

Tarcze Analogowe

Coś dla fanów klasycznych, wskazówkowych zegarków. W platformie Garmin Connect IQ znajdziecie wiele tarcz analogowych. Od bardzo prostych, przedstawiających godzinę i datę, po tarcze zaawansowane, które pod wskazówkami kryją szereg dodatkowych parametrów.

Screenshot
CleanAnalog Steam Gauge Chrono Style Watchface
W zależności od wybranej wersji tarcza bardzo delikatna. Dostępna w ciemnej jak i jasnej kolorystyce. W tej tarczy dodatkowo otrzymujemy tarczę sygnalizującą poziom naładowania baterii, aktualny dzień oraz miesiąc oraz czas UTC (w zależności od możliwości zegarka) Analogowe wskazówki wsparte dużą ilością informacji tj. Wschód/zachód słońca, krokomierz, ilość spalonych kalorii, dodatkowy czas w formie cyfrowej, aktualna data i wiele innych.
Modele zegarków:
Wszystkie
Modele zegarków:
Wszystkie
Modele zegarków:
Wszystkie

Tarcze Cyfrowe

Podobnie jak w przypadku tarcz analogowych, tak i dla cyfrowego sposobu wyświetlania godziny mamy spory wybór. Tarcze różnią się między sobą kolorystyką, ilością wyświetlanych parametrów oraz możliwością dostosowywania.

App Icon Screenshot
DividedTime GearMin Electricity Meter Watchface
Bardzo ładna, prosta tarcza pozwalająca na wyświetlenie m.in. cyfrowej godziny, daty oraz poziom naładowania baterii. Tym razem na tarczy dostajemy mnóstwo informacji poza zegarkiem cyfrowym. Poziom baterii, data, powiadomienia, kroki czy tętno to jedne z wielu dostarczonych nam informacji. Pokaz możliwości zabawy z tarczą. Zegarek cyfrowy przedstawiony w formie licznika prądu, dodatkowe informacje o stanie baterii, dacie oraz ilości pokonanych kroków.

Modele zegarków:
Forerunner 235/735xt/935
Fenix 5/5s/5x
Tactix Charlie
Vivoactive 3

Modele zegarków:
Wszystkie
Modele zegarków:

Forerunner 645/935
Fenix 5/5s/5x
Tactix Charlie

Inne możliwości

Garmin Connect IQ jest platformą otwartą, w której każdy kto posiada odpowiednie zdolności może udostępnić swoje tarcze. W efekcie czego poza tarczami wskazówkowymi i cyfrowymi sklep oferuje także tarcze animowane i inne rozwiązania.

Screenshot Screenshot
AM/PM Balinese Cat Super Fenix Bros
Fanom kultowego zespołu AC/DC napewno przypadnie do gustu ta tarcza. Stylizowana czcionka przypominająca logo zespołu pozwala na odczytanie z tarczy informacji o aktualnej godzinie i dacie. Moda na koty nie omija także zegarków Garmina! Tarcza dostarczy nam informacji o poziomie baterii, dacie, aktualnej godzinie i przebytych krokach.
Te ostatnie są o tyle istotne, że im bliżej jesteśmy zrealizowania naszego dziennego celu, tym bliżej kot jest wyłowienia ryby na obiad 🙂
Kolejny przedstawiciel animowanych tarcz. Tym razem otrzymamy tylko informację o aktualnym czasie, w tle natomiast Mario, który razem z nami przemierza świat.
Modele zegarków:
Wszystkie
Modele zegarków:

Forerunner 645/935
Fenix 5/5s/5x
Tactix Charlie

Modele zegarków:
Wszystkie
Własne zdjęcie jako tarcza

Istnieje również możliwość wgrania własnego zdjęcia jako tarczę do zegarka. W tym celu należy skorzystać z aplikacji Garmin Face IT dostępnej na telefony. Procedurę tworzenia takiej tarczy opisaliśmy tutaj.

Garmin Face IT
Przykładowa tarcza utworzona w aplikacji Garmin Face IT
Podsumowanie

Garmin Connect IQ pozwala na dociągnięcie wielu tarcz, te przedstawione przez nas nie koniecznie są najlepszymi, stanowią one dobry przykład jakie warianty tarcz możemy znaleźć na platformie. Od prostych analogowych/cyfrowych przez te z dużą ilością dodatkowych informacji aż po mniej praktyczne robione po prostu dla fajnego wyglądu.

Wszystkie zegarki Garmin obsługujące platformę Garmin Connect IQ możecie obejrzeć na żywo i zakupić w salonach firmowych lub sklepie online TRIGAR.pl