garmin tempe

Niektóre zegarki są wyposażone w wewnętrzny czujnik temperatury. Jednak dopóki zegarek Garmin jest na naszej ręce temperatura ciała, co naturalne, wpływa na odczyt sprawiając, że jest on zaburzony. Można oczywiście zegarek ściągnąć z ręki, aby sprawdzić rzeczywistą temperaturę, jednak wygodniej jest zaczepić zewnętrzny czujnik Garmin Tempe np. do paska plecaka i na bieżąco śledzić zmiany temperatury otoczenia.

garmin tempe na plecaku
Żródło zdjęcia: www.dcrainmaker.com

Garmin Tempe – unboxing

Czujnik temperatury jest wielkości karty SD i działa na popularnej baterii CR2032 (w zestawie).  W pudełku znajduje się również klips (na zdjęciu po lewej stronie), który umożliwia przypięcie czujnika Tempe np. do paska przy plecaku.

garmin tempe czujnik temperatury
Wielkość czujnika Garmin tempe

Jak używać czujnik temperatury?

Pierwszym krokiem po zakupie jest sparowanie czujnika z urządzeniem Garmin. Aby to zrobić musimy wejść w ustawienia (menu) i odnaleźć opcję „Czujniki” i następnie „Dodaj nowy czujnik”. Czujnik tempe wysyła dane co około 50 sekund przez co może się zdarzyć, iż urządzenie nie wykryje czujnika za pierwszym razem. Należy wtedy od razu wyszukać czujnik ponownie.

Po sparowaniu czujnika temperaturę możemy sprawdzać na dwa sposoby. Pierwszym i szybszym rozwiązaniem jest dodanie pola danych „temperatura” na ekranie danych dowolnej aktywności. Po włączeniu wybranej aktywności (np. Chód) pole temperatury będzie prezentowało się na ekranie jak poniżej:

Temperatura czujnika tempe na zegarku Garmin

Drugim sposobem jest dodanie widżetu z temperaturą. Niektóre zegarki jak np. serii Garmin Fenix 6 widżet temperatury mają wgrany oryginalnie. Do innych zegarków np. Vivoactive 3 będziemy musieli dograć go ręcznie. Jak to zrobić zaprezentowaliśmy w tym wpisie.  Temperaturę możemy wtedy sprawdzić bez włączania aktywności. Widżety są ciekawe wizualnie i mogą oferować dodatkowe funkcje. Problemem, który zauważyliśmy jest to, że poprzez widżet zegrek wyszukuje czujnik Tempe dłużej niż po włączeniu aktywności.

W sklepie Garmin Connect IQ jest dostępnych kilka widżetów pokazujących temperaturę, zaprezentujemy wybrane.

Pierwszy z nich o nazwie „Temperatura” możliwy do pobrania tutaj, pozwala zmieniać jednostki pomiędzy stopniami Celsjusza, Fahrenheita i Kelwina. Temperatura jest prezentowana duża czcionką.

czujnik temperatury

Kolejny widżet „Temps” do pobrania tutaj, pozwala zobaczyć osobno temperaturę z czujnika tempe i osobno z czujnika wewnętrznego w zegarku (jak poniżej).

garmin tempe

Kolejny widżet prezentuje temperaturę na okrągłej tarczy wyskalowanej od -40 do 50 stopni.

garmin tempe

Przed zakupem należy sprawdzić czy zegarek Garmin jest kompatybilny z czujnikiem Garmin Tempe. W tym celu  wystarczy wejść na tę stronę produktu i zajrzeć do zakładki „Akcesoria”

Zewnętrzny czujnik temperatury Garmin tempe oraz inne czujniki Garmin można nabyć na stronie TRIGAR.pl i w sklepach stacjonarnych TRIGAR.