metronom-garmin

Garmin w swoich zegarkach pozwala nam na treningi z wykorzystaniem Metronomu. Umożliwia on osiągnięcie i utrzymanie odpowiadającego nam rytmu biegu, czyli ilości kroków stawianych na minutę. Pomimo, iż nie jest to jedyny czynnik sprawiający, że biegamy szybciej to warto zwrócić na niego uwagę i nad nim popracować, a funkcja metronomu w zegarkach Garmin zdecydowaniem nam to ułatwi.

Dodawanie metronomu do aktywności

Aby dodać funkcję metronomu do wybranej przez nas aktywności należy wejść z poziomu menu zegarka do ustawień danej aktywności. W tym celu wykonujemy następujące czynności:

  • Menu (Trzymamy środkowy lewy przycisk zegarka) -> Ustawienia -> Aktywności i Aplikacji
  • Wybrać aktywność -> Ustawienia (wybrana aktywność)
Wejście w ustawienia aktywności
  • Metronom -> Stan (zmienić z wyłączone na włączone)

    Ustawienia metronomu

Po włączeniu metronomu w ustawieniach możemy skonfigurować takie właściwości jak:

  • Uderzenia/min – od 10 do 240 – w zależności od aktywności (w Biegu domyślnie możemy ustawić 120-240, w innych wartość minimalna ulega zmianie),
  • Częstotliwość alertów – urządzenie w trakcie aktywności będzie w wybrany nas sposób (poniżej) informować co 1-6 uderzeń,
  • Dźwięki – Sposób powiadomienia o uderzeniach, dostępne opcje to Wibracja, Dźwięk oraz Dźwięk i Wibracja.
Szczegółowe ustawienia metronomu.

Po skonfigurowaniu odpowiadającego nam metronomu możemy jeszcze go sprawdzić wybierając opcję podgląd. Jeżeli wszystko jest gotowe to możemy cofnąć urządzenie do ekranu głównego zegarka (tarcza z godziną). Ustawienia metronomu zostały zapisane dla danej aktywności. Teraz wystarczy ją już tylko uruchomić i rozpocząć bieg w odpowiednim rytmie.

Zegarki z funkcją metronomu

Poniżej przedstawiamy zegarki marki Garmin, które posiadają tryb metronomu:

Aplikacja metronom w sklepie Connect IQ

Jeżeli posiadany przez nas zegarek nie posiada funkcji metronomu to można sprawdzić czy ta aplikacja jest kompatybilna z naszym urządzeniem. UWAGA! W przypadku tej aplikacji nie ma możliwości uruchomienia jej równocześnie z aktywnością biegu.

metronom garmin

 

Pomimo braku funkcji metronomu inne zegarki Garmina pokażą nam informację o rytmie, niemniej wymagać to będzie spojrzenia na zegarek i sprawdzenia tego samodzielnie podczas gdy metronom będzie sygnalizować rytm w wybrany przez nas sposób.

Zainteresowanych zakupem zegarków sportowych Garmin, które posiadającymi funkcję metronomu (i nie tylko 🙂 ) zapraszamy do salonów firmowych lub  sklepu internetowego TRIGAR.pl