Myzyka w Garmin Fenix

Urządzenia Garmin póki co nie posiadają możliwości wprowadzenia karty SIM i prowadzenia przez nie rozmów. Niemniej jednak niektóre z nich pozwalają na sterowanie przyjęciem lub odrzuceniem połączenia z poziomu urządzenia. Otwiera to drogę do wygodnego złożenia zestawu, który pozwoli nam na prowadzenie rozmów nie wyciągając telefonu z kieszeni lub plecaka, a jednocześnie pozwoli nam się cieszyć muzyką bezpośrednio z zegarka.

Co jest potrzebne?

W naszym małym triku będziemy potrzebować 3 rzeczy:

  • Zegarek Garmin z obsługą muzyki bezpośrednio z urządzenia
  • Słuchawki bluetooth z wbudowanym mikrofonem obsługujące więcej niż 1 połączenie bluetooth jednocześnie (na potrzeby testów wykorzystaliśmy słuchawki JBL 500BT
  • Smartphone
O co chodzi?

Załóżmy hipotetycznie, że jesteśmy w trasie. Z jednej strony chcemy posłuchać ulubionej muzyki, ale stan baterii w naszym telefonie nie pozwala na długi czas pracy, jednocześnie nie chcemy odcinać się od świata ryzykując rozładowanie baterii w telefonie. Przy wykorzystaniu wyżej wymienionych 3 elementów będziemy mogli uzyskać zadowalający efekt.

Co należy zrobić?

A więc po pierwsze łączymy zegarek oraz nasze słuchawki z telefonem. Następnie łączymy słuchawki z zegarkiem, więcej informacji o korzystaniu z funkcji muzyki w zegarku dostępne jest tutaj.

W tym momencie tworzymy połączenie przypominające trójkąt, jako że każde urządzenie jest połączone z dwoma innymi.

Jak to działa?

Myzyka w Garmin Fenix

Idąc przez miasto słuchamy muzyki, która jest odtwarzania bezpośrednio z naszego zegarka, nie martwimy się więc stanem baterii naszego telefonu. W momencie gdy pojawi się połączenie zostanie ono wyświetlone na naszym zegarku. Korzystając z możliwości połączenia możemy zatem przekazać informację do telefonu, że chcemy połączenie odebrać.

W tym momencie telefon uzyskuje „wyższy priorytet” niż zegarek w połączeniu z naszymi słuchawkami co spowoduje przerwanie muzyki i przekazanie do słuchawek dźwięku z telefonu. Po zakończone rozmowie wystarczy przerwać połączenie przewidzianym do tego przyciskiem na słuchawkach bluetooth, zegarek automatycznie odzyska pierwszeństwo i muzyka znowu zacznie grać w naszych słuchawkach.

Niby drobny trik a daje sporo frajdy, a jeżeli nie interesuje nas muzyka to sprawdzi się również w terenie, gdy nie chcemy sięgać po schowany telefon, który i tak mamy przy sobie 🙂

Wszystkich zainteresowanych urządzeniami Garmin zapraszamy do naszych salonów stacjonarnych znajdujacych się w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz Warszawie, a także do sklepu internetowego TRIGAR.pl