Garmin nieustannie udoskonala swoją aplikację mobilną Garmin Connect dzięki czemu coraz więcej rzeczy jesteśmy w stanie zrobić bez potrzeby podłączania zegarka do komputera. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy jak wgrać plik *.gpx do zegarka obsługującego kursy (będą to na przykład modele serii Fenix czy Forerunner 645 i 935) używając jedynie telefonu z zainstalowaną aplikacją Garmin Connect Mobile.

W smartfonach działających w oparciu o system Android możemy pobierać pliki *.gpx poprzez przeglądarkę Internetową lub poprzez pocztę e-mail. Poprzez przeglądarkę Internetową możemy wejść na stronę organizatora jakiegoś wyścigu i pobrać plik trasy. Zdecydowana większość imprez ma zamieszczone taki pliki na swoich witrynach. Możemy także przeglądać popularne portale, na których użytkownicy udostępniają swoje ślady jak traseo.pl czy gpsies.com. Na zdjęciu poniżej przestawiamy zrzut ekranu telefonu ze strony czasnarower.pl. Na dole widać duży przycisk „Pobierz plik .gpx”, w który klikamy aby pobrać plik na telefon.

Ślad w aplikacji czas na rower

Po kliknięciu w przycisk „Pobierz” lub po kliknięciu „Otwórz” wyświetli nam się pytanie za pomocą jakiej aplikacji chcemy wyświetlić plik. Plik z trasą *.gpx możemy również od kogoś otrzymać w wiadomości mailowej. Poniżej jest pokazany ekran wyświetlony przez telefon po kliknięciu na plik *.gpx, który został dołączony jako załącznik do wiadomości pocztowej.

Do otwarcia pliku używamy oczywiście „Garmin Connect” i po sekundzie otworzy nam się aplikacja, w której będziemy musieli wybrać w jakim trybie aktywności chcemy wykorzystać daną trasę:

W następny kroku możemy przeglądnąć trasę na mapie i jeśli to jest właśnie ten plik, który chcemy mieć na zegarku klikamy „Gotowe”.

Ostatnim krokiem jest wysłanie trasy (czyli kursu) do kompatybilnego zegarka/nawigacji Garmin. Klikamy ikonę telefonu w prawym górnym rogu ekranu.

Po synchronizacji kurs pojawi się w naszym zegarku. W zależności od modelu znajdziemy go albo wchodząc w: Ustawienia->Nawigacja->Kursy lub też Dokąd->Kursy.

garmin fenix 5 kurs

Zainteresowanych zakupem zegarka lub licznika marki Garmin z funkcją nawigacji po wcześniej zaplanowanym kursie zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online TRIGAR.pl