I jest w końcu długo wyczekiwana aktualizacja oprogramowania do zegarków z serii Garmin Fenix 5 Plus. Wnosi jedną ale to bardzo kluczową funkcję. Chodzi oczywiście o obsługę najbardziej popularnej platformy strimingowej Spotify. Dzięki niej posiadacze konta premium na tej platformie dostaną możliwość synchronizacji poszczególnych własnych playlist oraz gotowych proponowanych przez Spotify.

Na obecną chwilę korzystanie z Spotify jest dostępne w modelach:

Aby wykorzystać w pełni funkcje Spotify w zegarku potrzebujemy:

W celu instalacji Spotify należy wyszukać odpowiednią aplikację z poziomu  Sklep Connect IQ. Konieczne jest wyrażenie zgody na dostęp programu Spotify do naszego połączenia internetowego.

Proces instalacji Spotify

Aby móc w pełni skorzystać z stworzonych przez nas playlist lub też gotowych list muzycznych należy połączyć konto Spotify z naszym kontem na zegarku.

Łącznie konta Spotify

 

Po połączeniu kont jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami odtwarzacza muzycznego który zawsze może nam towarzyszyć w czasie naszego ulubionego sportu bez konieczności zabierania telefonu komórkowego. Spotify w zagarku Fenix 5 Plus przypomina Spotify tryb off-line z wykorzystaniem telefonu, ale oczywiście bez telefonu. Aby uzyskać utwory należy wybrać interesujące nas gotowe playlisty utworów muzycznych, wśród których nie brakuje tych dedykowanych bieganiu, siłowni i innym aktywnością. Oczywiście nie zabrakło możliwości importowania do zegarka wcześniej stworzonych przez nas list z ulubionymi kawałkami. Po wybraniu listy zegarek poprosi o wskazanie preferowanej sieci Wi- Fi w celu pobrania poszczególnych utworów.

Użycia Spotify na zagarku Fenix 5x

Po pobraniu wybranych przez nas list odtwarzania pozostało nam tylko wybranie słuchawek bluetooth z których chcemy skorzystać w danej chwili.

Wybór wgranej playlisty oraz słuchawek

Ponadto mamy możliwość zmiany nazwy poszczególnych słuchawek z domyślnych na własne nazwy aby lepiej orientować się w ich wyborze.

Zmiana nazwy słuchawek

Teraz pozostaje nam tylko wyjść na swój ulubiony trening w rytmie swojej ulubionej muzyki bez telefonu komórkowego.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących działania zegarków z serii Garmin Fenix 5 Plus, wykorzystania poszczególnych funkcji w szczególności odtwarzaczy muzycznych zapraszamy do naszych salonów oraz sklepu internetowego Trigar.pl