myfitnesspal

Zegarki Garmina na podstawie naszej aktywności obliczają spalone przez nas kalorie. Kiedy naszym celem jest utrata/zwiększenie wagi lub po prostu zmniejszenie tkanki tłuszczowej na rzecz mięśni nie powodujące zmiany wagi nieocenioną pomocą zostają wszelakie dzienniki żywieniowe. Poprzez monitorowanie swojego bilansu kalorycznego jesteśmy w stanie osiągnąć zaplanowany cel. W niniejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć możliwość połączenia zegarka marki Garmin i aplikacji Connect IQ z dziennikiem żywieniowym MyFitnessPal.

Zaczynamy!

Zegarki Garmina same w sobie nie posiadają aplikacji pozwalającej na zapis spożywanych przez nas posiłków. Pozwala na to połączenie Garmin Connect z aplikacją MyFitnesPal na naszym smartphonie. Aby je połączyć należy uruchomić Garmin Connect i z zakładek wybrać „Statystyki Zdrowia/Bilans Kalorii„. Na ekranie wyświetlą się informacje o współpracy powyższych aplikacji, a na ostatniej stronie opcja „Rozpocznij„, którą należy wcisnąć.

Aplikacja wyświetli instrukcje parowania począwszy od podania linku do MyFitnessPal w sklepie obsługującym system operacyjny naszego telefonu. Aplikację instalujemy, następnie uruchamiamy i naszym oczom ukazuje się ekran logowania. Jeżeli posiadamy już konto to logujemy się na nie, jeżeli nie – musimy takowe założyć.

Tutaj mamy do wyboru dwie opcje. Rejestrację z wykorzystaniem adresu e-mail lub połączenie aplikacji z naszym kontem na Facebooku. Niezależnie od wybranej opcji program przeprowadzi z nami krótki wywiad dotyczący naszego celu, codziennej aktywności czy danych dotyczących wzrostu i wagi.

Nasz Dziennik

Najważniejszą częścią aplikacji jest Dziennik do którego przechodzimy z pulpitu głównego dotykając przycisk u dołu ekranu. Pozwala on na zapisywanie produktów, które zjedliśmy w trakcie konkretnego posiłku, ręczne dodanie ćwiczeń, które wykonywaliśmy czy choćby ilość wody, którą w danym dniu wypiliśmy.

Aby dodać produkt wybieramy opcję „Dodaj produkt” w interesującym nas posiłku, następnie wyszukujemy produkt wpisując jego nazwę w okienko wyszukiwania lub skanujemy jego kod kreskowy jeżeli akurat mamy pod ręką opakowanie. Po wyborze produktu dostaniemy opcję wpisania ilości porcji i wybór wielkości porcji produktu (przeważnie jest to 1,0g / 100g / 1sztuka). Pewną niedoskonałością programu jest fakt, że nie możemy zdefiniować sami wielkości porcji. I w takim wypadku aby zapisać 150g piersi z kurczaka musimy ją ustalić jako 150 porcji po 1,0g.

Możemy również dodać własny posiłek wchodząc w „Posiłki/Utwórz posiłek„. Określamy tam jego nazwę oraz to z jakich produktów się składa. Pozwoli nam to na późniejsze szybsze jego wykorzystanie.

myfitnesspal

Aplikacja podsunie nam również propozycje na posiłki jeżeli wybierzemy opcję „Przeglądaj pomysły na posiłki„.

Garmin Connect i MyFitnessPal

Aby połączyć Garmin Connect z MyFitnessPal musimy wrócić do tej pierwszej aplikacji i wcisnąć „Połącz Konta” a następnie wyrazić zgodę na dostęp w wyświetlonym komunikacie.

Od teraz wchodząc w „Statystyki Zdrowia/Bilans Kalorii” wyświetlą nam się informację o spalonych kaloriach oraz tych dostarczonych, które zostaną zaimportowane z naszego dziennika.

Wszystkich zainteresowanych urządzeniami Garmin pozwalającymi na kontrolowanie kalorii z aplikacją MyFitnessPal zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online TRIGAR.pl