W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy działanie funkcji Auto Pause na przykładzie zegarka Garmin Fenix 5. Funkcja ta została stworzona z myślą o sportowcach, którzy w ruchu miejskim muszą zatrzymywać się na sygnalizacji świetlnej lub pasach. Po ustawieniu automatycznego zatrzymywania, czas w którym stoimy podczas aktywności nie jest zapisywany do historii treningu.

Kompatybilne zegarki Garmin i zasada działania

Domyślnie funkcja Auto Pause jest wyłączona dla każdej z aktywności. Aby ją uruchomić wystarczy wykonać kilka prostych kroków z poziomu ustawień zegarka (nie ma konieczności dokonywania edycji w aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile). Jak wynika z tabeli porównawczej dostępnej na naszej stronie, funkcja automatycznego zatrzymywania stopera jest dostępna we wszystkich modelach z serii Garmin Forerunner oraz Garmin Fenix.

Garmin AutoPause

Działanie trybu automatycznego zatrzymania stopera w zgodnych zegarkach pozwala w prosty sposób, bez użycia rąk zatrzymać trening oraz go wznawiać. W ustawianiach trybu Auto Pause możemy zdefiniować dwa sposoby zatrzymania stopera:

  • Po zatrzymaniu – wstrzymanie aktywności następuje w momencie braku ruchu
  • Własny – wstrzymanie aktywności następuje, gdy poruszamy się wolniej niż ustalony próg prędkości (tempo definiowane w minutach dla biegania lub prędkość definiowana w km/h dla jazdy na rowerze)
Włączanie trybu Auto Pause

Procedura włączenia funkcji Auto Pause jest bardzo podobna we wszystkich modelach zegarków Garmin. Dla przykładu w serii Garmin Fenix 5 żeby ustawić tą funkcję należy:

  • przytrzymać środkowy przycisk, odpowiadający za wejście do MENU
  • wybrać  USTAWIENIA
  • wybrać AKTYWNOŚCI I APLIKACJE
  • wybrać z listy aktywność, w której chcemy zdefiniować tryb Auto Pause
  • po wyborze dyscypliny wejść w jej USTAWIENIA
  • z listy wybrać AUTO PAUSE

Na zakończenie pozostaje tylko wybór czy chcemy korzystać z funkcji Auto Pause „po zatrzymaniu” czy też chcemy zdefiniować swoją własną prędkość, w której ta funkcja ma się włączyć.

auto pause garmin

Po zakończeniu ustawień możemy przejść do treningu. Jeżeli w trakcie aktywności dla której wcześniej zdefiniowaliśmy Auto Pause zegarek wykryje któryś z ustawionych warunków (zatrzymanie lub tempo/prędkość niższa niż założona) to stoper zostanie automatycznie zatrzymany.

garmin autopause

Wszystkie zegarki marki Garmin, które obsługują tryb Auto Pause możecie obejrzeć na żywo i zakupić w sieci sklepów TRIGAR.pl.