Wraz z seriami zegarków Vivomove 3 i Vivomove Style, które zostały oficjalnie ogłoszone w trakcie tegorocznych targów IFA w Berlinie, Garmin zaprezentował też nową funkcję o nazwie „podłączony GPS”. Funkcja ta poza w/w zegarkami działa też w połączeniu z opaską Vivosmart 4 i pozwala wykorzystać GPS telefonu do rejestrowania informacji o położeniu, tempie czy prędkości.
Jak to działa w praktyce?
Z założenia opaska Garmin Vivosmart 4 czy nowe Vivomove określane są mianem całodobowych monitorów kondycji. Urządzenia te posiadają optyczny czujnik do pomiaru tętna, pulsoksymetr do określania stopnia natlenienia krwi czy akcelerometr, który zlicza postawione w ciągu dnia kroki, a w nocy monitoruje ruchy. Brakuje jednak modułu GPS, a co za tym idzie nie możemy za pośrednictwem w/w zegarków zapisać kluczowych parametrów z np. jazdy na rowerze. I tu z pomocą przychodzi najnowsza aktualizacja aplikacji Garmin Connect Mobile. Włączenie w jej ustawieniach funkcji lokalizacji oraz synchronizacja za pomocą bluetooth ze zgodnym zegarkiem Garmin pozwala skorzystać z modułu GPS telefonu i wyświetlać informacje o np. pokonanym dystansie bezpośrednio na ekranie Garmina. Należy tu pamiętać o tym, że w trakcie aktywności opaska czy zegarek Garmin muszą znajdować się w zasięgu bluetooth telefonu.
Korzystanie z podłączanego GPS to ma tę zaletę, że po zakończonej aktywności możemy skorzystać z dobrodziejstw aplikacji mobilnej Garmina w celu przejrzenia statystyk z jazdy. W aplikacji pojawi się m.in. opcja podglądu mapy wraz z naszą trasą oraz podział na kilometry. Aby móc korzystać z funkcji GPS telefonu, w aplikacji Garmin Connect Mobile należy wejść w ustawienia, dalej wybrać zakładkę uprawnienia aplikacji i po wejściu w zarządzanie dla pozycji położenie ustawić opcję zawsze.
Mamy świadomość tego, że funkcja podłączanego GPS to półśrodek. Jednak zapewne zdecydowana większość posiadaczy opaski Vivosmart 4 czy zegarków Vivomove 3/Vivomove Style świadomie wybrała te modele wiedząc o tym, że nie posiadają one modułu GPS. Teraz na czas wycieczek rowerowych czy biegania mogą zapisać więcej informacji przy skorzystaniu z modułu GPS telefonu. Użytkownicy, którzy są na etapie oszukiwań zegarka muszą się zastanowić na jakich funkcjach im zależy. Jeśli szukają zegarka stylowego, z ograniczoną ilością opcji treningowych to seria Vivomove 3/Vivomove Style będzie dobrym wyborem. Jeśli natomiast oczekują od zegarka rozbudowanych funkcji treningowych to zdecydowanie powinni zapoznać się z modelami z serii Garmin Forerunner, Fenix, Venu lub Vivoactive 4. Porównanie wszystkich zegarków znajdziecie na TRIGAR.pl
1 komentarz do “Garmin vivosmart 4 – teraz z funkcją podłączanego GPS”