garmin connect mobile

Posiadasz urządzenie treningowe marki Garmin i chciałbyś mieć dostęp do przeglądania historii i  analizowania postępów swoich treningów? Nic prostszego, wystarczy ściągnąć aplikację Garmin Connect Mobile na swój telefon. W tym wpisie pokazujemy jak rozpocząć zabawę z tym niezwykle przydatnym programem.

Kompatybilne smartfony

Garmin Connect Mobile to darmowa aplikacja do której możemy zgrywać wszystkie aktywności ze zgodnego urządzenia Garmin. Poza statystykami z aktywności takimi jak m.in. dystans, czas, tempo, prędkość, zapis śladu na mapie, aplikacja przechowuje także informacje o całodobowej ilości kroków, fazach snu czy tętna z całego dnia.

garmin connect mobile

Aplikację można używać na telefonach z systemem:

 • IOS Apple
 • Android™ ( co najmniej 4.3)
 • Windows® (co najmniej windows 10).

Wymogiem koniecznym do prawidłowego działania aplikacji jest posiadanie w smartfonie Bluetooth 4.0. Aby rozpocząć zabawę z aplikacją, wystarczy ją pobrać ze zgodnego sklepu ( App store, Google play, Microsoft) do naszego telefonu. Bezpośrednie przekierowanie do poszczególnych sklepów znajdziecie pod tym linkiem. Pełną listę kompatybilnych telefonów znajdziecie pod tym adresem.

Tworzenie konta

Pierwszym krokiem po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji w telefonie  jest stworzenie konta do logowania w platformie Garmin Connect.  Po założeniu kont, kreator przeprowadzi nas przez proces dodawania do aplikacji zgodnego zegarka lub licznika marki Garmin. Interfejs programu jest bardzo prosty i czytelny, dlatego bez problemu każdy będzie w stanie się w nim poruszać. Od momentu sparowania aplikacji z urządzeniem treningowym Garmin każda zakończona i zapisana aktywność będzie automatycznie wysyłana do Garmin Connect Mobile. Użytkownikom, którzy dotychczas korzystali z aplikacji Endomondo zalecamy połączenie obu platform. Instrukcję jak to zrobić znajdziecie tutaj.

Dodatkowe zalety aplikacji Garmin Connect Mobile

Poza archiwizowaniem statystyk z aktywności, aplikacja Garmin Connect Mobile daje dostęp do wielu dodatków, które usprawnią korzystanie z urządzenia sportowego Garmin. Poniżej lista dodatkowych funkcji programu:

 • tworzenia wyzwań – po dodawaniu znajomych do swojej sieci, możesz rozpocząć z nimi rywalizację poprzez tworzenie różnorodnych wyzwań. Instrukcję tworzenia wyzwań w aplikacji znajdziesz tutaj.
 • przeglądanie statystyk – na aplikacji w wygodny sposób zobaczymy statystyki kroków, minut intensywnej aktywności czy też zapis snu. Jak to wygląda zobaczysz tutaj.
 • dostęp do historii treningów – poprzez aplikację w wygodny sposób przeglądniesz wszystkie swoje poprzednie treningi. Historia aktywności nie zniknie nawet jeśli zmienimy zegarek więc w łatwy sposób można śledzić progres treningowy na przestrzeni tygodni, miesięcy i lat.
 • planowanie zaawansowanych treningów – z poziomu aplikacji w telefonie możesz utworzyć zaawansowany trening składający się z wiele etapów. Instrukcję tworzenia treningu i przesyłania go do zgodnego urządzenia Garmin znajdziesz tutaj.
 • udostępnianie aktywności – dzięki funkcji udostępniania w kilka sekund opublikujesz swoje osiągnięcie na portalach społecznościowych typu facebook. Instrukcję udostępniania znajdziesz tutaj.
 • śledzenie na żywo – funkcja livetrack pozwala na żywo przekazywać wybranym odbiorcom informacje o Twoim położeniu oraz parametrach np. biegu. Instrukcję korzystania z tej funkcji znajdziesz tutaj.
 • sterowanie muzyką – po synchronizacji możesz sterować muzyką bezpośrednio z poziomu zgodnego zegarka Garmin. Instrukcję działania tej funkcji znajdziesz tutaj.
 • szukanie zegarka/telefonu – jeżeli zdarza Ci się zagubić zegarek we własnym mieszkaniu to dzięki tej funkcji bez problemu go odnajdziesz.
 • odbieranie powiadomień – jedną z kluczowych funkcji aplikacji mobilnej Garmin Connect jest przekazywanie do zegarka czy licznika Garmin powiadomień (sms, mail, informacja o połączeniach itp)
 • dodawanie urządzeń – w aplikacji możesz przypisać sprzęt (np. buty, rower) do danego rodzaju aktywności. Dzięki temu uzyskujesz wgląd do informacji o przebiegu butów. Prezentację znajdziesz tutaj
 • dostęp do platformy Garmin Connect IQ z poziomu aplikacji uzyskasz także dostęp do platformy Garmin Connect IQ z której to możesz pobierać nowe tarcze zegarka, aplikacji i widżety. Prezentację sklepu Garmin Connect IQ znajdziesz tutaj

garmin connect mobile

Wszystkie zegarki i liczniki  marki Garmin, które współpracują z aplikacją Garmin Connect Mobile możecie obejrzeć na żywo i zakupić w salonach stacjonarnych lub sklepie online firmy TRIGAR.pl.