garmin connect mobile

Posiadasz urządzenie treningowe marki Garmin i chciałbyś mieć dostęp do przeglądania historii i  analizowania postępów swoich treningów? Nic prostszego, wystarczy ściągnąć aplikację Garmin Connect Mobile na swój telefon. W tym wpisie pokazujemy jak rozpocząć zabawę z tym niezwykle przydatnym programem.

Kompatybilne smartfony z Garmin Connect

Garmin Connect Mobile to darmowa aplikacja do której możemy zgrywać wszystkie aktywności ze zgodnego urządzenia Garmin. Poza statystykami z aktywności takimi jak m.in. dystans, czas, tempo, prędkość, zapis śladu na mapie, aplikacja przechowuje także informacje o całodobowej ilości kroków, fazach snu czy tętna z całego dnia.

garmin connect mobile

Aplikację można używać na telefonach z systemem:

 • iOS 12 lub nowszy (telefony Apple)
 • Android™ (co najmniej 6.o)
 • Windows® (co najmniej windows 10).

Wymogiem koniecznym do prawidłowego działania aplikacji jest posiadanie w smartfonie Bluetooth 4.0. Aby rozpocząć zabawę z aplikacją, wystarczy ją pobrać ze zgodnego sklepu (App store, Google Play, Microsoft) do naszego telefonu. Pełną listę kompatybilnych telefonów znajdziecie pod tym adresem. Zwróćcie jednak uwagę, że Garmin nie jest w stanie przetestować każdego telefonu. Jednak co do zasady każdy telefon z nową wersją Android czy iOs powinien działać.

Tworzenie konta w Garmin Connect

Pierwszym krokiem po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji w telefonie  jest stworzenie konta do logowania w platformie Garmin Connect.  Po założeniu kont, kreator przeprowadzi nas przez proces dodawania do aplikacji zgodnego zegarka lub licznika marki Garmin. Interfejs programu jest bardzo prosty i czytelny, dlatego bez problemu każdy będzie w stanie się w nim poruszać. Od momentu sparowania aplikacji z urządzeniem treningowym Garmin każda zakończona i zapisana aktywność będzie automatycznie wysyłana do Garmin Connect Mobile. Użytkownikom, którzy dotychczas korzystali z aplikacji Endomondo czy Strava zalecamy połączenie obu platform.

Dodatkowe zalety aplikacji Garmin Connect Mobile

Poza archiwizowaniem statystyk z aktywności, aplikacja Garmin Connect Mobile daje dostęp do wielu dodatków, które usprawnią korzystanie z urządzenia sportowego Garmin. Poniżej lista dodatkowych funkcji programu:

 • tworzenia wyzwań – po dodawaniu znajomych do swojej sieci, możesz rozpocząć z nimi rywalizację poprzez tworzenie różnorodnych wyzwań. Instrukcję tworzenia wyzwań w aplikacji znajdziesz tutaj.
 • przeglądanie statystyk – na aplikacji w wygodny sposób zobaczymy statystyki kroków, minut intensywnej aktywności czy też zapis snu. Jak to wygląda zobaczysz tutaj.
 • dostęp do historii treningów – poprzez aplikację w wygodny sposób przeglądniesz wszystkie swoje poprzednie treningi. Historia aktywności nie zniknie nawet jeśli zmienimy zegarek Garmin więc w łatwy sposób można śledzić progres treningowy na przestrzeni tygodni, miesięcy i lat.
 • planowanie zaawansowanych treningów – z poziomu aplikacji w telefonie możesz utworzyć zaawansowany trening składający się z wiele etapów. Instrukcję tworzenia treningu i przesyłania go do zgodnego urządzenia Garmin znajdziesz tutaj.
 • udostępnianie aktywności – dzięki funkcji udostępniania w kilka sekund opublikujesz swoje osiągnięcie na portalach społecznościowych typu facebook. Instrukcję udostępniania znajdziesz tutaj.
 • śledzenie na żywo – funkcja livetrack pozwala na żywo przekazywać wybranym odbiorcom informacje o Twoim położeniu oraz parametrach np. biegu. Instrukcję korzystania z tej funkcji znajdziesz tutaj.
 • sterowanie muzyką – po synchronizacji możesz sterować muzyką bezpośrednio z poziomu zgodnego zegarka Garmin. Instrukcję działania tej funkcji znajdziesz tutaj.
 • szukanie zegarka/telefonu – jeżeli zdarza Ci się zagubić zegarek we własnym mieszkaniu to dzięki tej funkcji bez problemu go odnajdziesz.
 • odbieranie powiadomień – jedną z kluczowych funkcji aplikacji mobilnej Garmin Connect jest przekazywanie do zegarka czy licznika Garmin powiadomień (sms, mail, informacja o połączeniach itp)
 • dodawanie urządzeń – w aplikacji możesz przypisać sprzęt (np. buty, rower) do danego rodzaju aktywności. Dzięki temu uzyskujesz wgląd do informacji o przebiegu butów. Prezentację znajdziesz tutaj
 • dostęp do platformy Garmin Connect IQ z poziomu aplikacji uzyskasz także dostęp do platformy Garmin Connect IQ z której to możesz pobierać nowe tarcze zegarka, aplikacji i widżety. Prezentację sklepu Garmin Connect IQ znajdziesz tutaj

garmin connect mobile

Wszystkie zegarki i liczniki  marki Garmin, które współpracują z aplikacją Garmin Connect Mobile możecie obejrzeć na żywo i zakupić w salonach stacjonarnych lub sklepie online firmy TRIGAR.pl.