znjadź telefon zegarek garmin fenix

Wszystkie nowe modele zegarków Garmin można sparować poprzez Bluetooth z kompatybilnymi smartfonami. Oprócz oczywistych zalet jak automatyczne i bezprzewodowe zgrywanie aktywności czy przesyłanie aktualizacji oprogramowania, połączenie Bluetooth zapewnia także drobną, ale przydatną możliwość wzajemnego wyszukiwania. Wszyscy znamy ten moment, kiedy spieszymy się by natychmiast wyjść z domu, a nie mamy pojęcia w którym kącie leży telefon. W takim wypadku dwa kliknięcia na zegarku pozwalają natychmiast go odnaleźć. Smartfon zacznie głośno dzwonić, wibrować i świecić. Oczywiście, aby zegarek odnalazł smartfona, ten musi być połączony porzez Bluetooth i być w jego zasięgu (czyli ok. 10 metrów).

znjadź telefon zegarek garmin fenix

Znajdź telefon

W najnowszych seriach zegarków (modele Fenix 5, Vivoactive 3, Forerunner 645) telefon można odnaleźć bardzo szybko, poprzez „szybkie menu”. Przechodzimy do niego przytrzymując przycisk „Power” (lewy górny róg koperty), a w przypadku dotykowego Vivoactive 3 przytrzymując przycisk „Start”. Następnie wybieramy pomarańczową ikonę z telefonem i pytajnikiem, jak na zdjęciu poniżej.

W pozostałych zegarkach może to wyglądać inaczej. Na przykład w Forerunnerze 35 należy na głównym ekranie z aktualną godziną wcisnąć lewy dolny klawisz i wybrać „Znajdź mój telefon”. Jeśli nie możecie znaleźć tej funkcji w waszym zegarku, zajrzyjcie do podręcznika użytkowania, gdzie w dziale „Funkcje telefoniczne” znajdziecie opis dla waszego modelu.

Znajdź zegarek

Możemy także użyć połączenia Bluetooth w drugą stronę i odnaleźć nasz zegarek mając w ręce smartfona. W tym celu należy włączyć aplikację Garmin Connect, wybrać ikonę zegarka i następnie wybrać „Znajdź moje urządz.” na dole listy opcji, tak jak na zdjęciu poniżej.

Wszystkie nowe modele zegarków Garmin posiadają możliwość połączenia ze zgodnymi smartfonami poprzez Bluetooth. Pełną ofertę amerykańskiego producenta znajdziecie na stronie trigar.pl