W tej poradzie pokażemy jak dograć gotowy plik GPX do zegarków lub liczników marki Garmina. Instalacja gotowej trasy w zgodnym urządzeniu Garmin jest bardzo prosta. Wszystko czego potrzebujemy poza trasą i np. zegarkiem to komputer i kabel USB do synchronizacji danych.

Kompatybilne urządzenia

Funkcję nawigowania po kursie obsługują wszystkie liczniki z serii Garmin Edge. Z kolei z zegarków taką możliwość dają nam modele z serii Fenix, Epix, Tactix, Quatix oraz  Forerunner 935/735/645.

Instrukcja instalacji

Pobieramy gotowy plik w formacie .GPX. Następnie zapisujemy go na komputerze i jeśli jest taka potrzeba to rozpakowujemy. Gotowy plik należy przesłać do pamięci urządzenia. Możemy to uczynić na dwa sposoby:

  • wkleić plik GPX bezpośrednio do folderu „NewFiles”
  • przesłać plik GPX za pośrednictwem programu Garmin BaseCamp

Procedura przesłania pliku do folderu „New Files”

  • Podłączamy do komputera zgodne urządzenie Garmin, do którego chcemy przesłać trasę.
  • Pobieramy interesującą nas trasę:

  • Gotowy plik gpx rozpakowujemy na komputerze:

  • Kopiujemy plik z trasą, a następnie wklejamy go do folderu „New Files” (folder ten znajduje się w pamięci urządzenia Garmin):

  • Gotowe!!!! Wgrany kurs możemy obejrzeć już na zegarku w Nawigacja/Kursy

Przesyłanie pliku za pomocą programu Garmin BaseCamp 

  • Pobrany plik .GPX otwieramy za pomocą darmowego programu BaseCamp:

Po lewej stronie ekranu widzimy nasz kurs w pasku zadań. Klikamy prawym klawiszem myszki na kursie i wybieramy opcję „wyślij do”

Wybieramy nasz zegarek po czym kliakmy Ok. Program sam dogra kurs do odpowiedniego folderu. Aby podejrzeć kurs należy postępować tak samo jak w pierwszym sposobie.

W zegarkach Fenix 5X , Tactix Charlie oraz nieco już starszym  modelu Garmin Epix przesłany kurs można wyświetlić na podkładzie mapy (tylko te model zegarków posiadają fabrycznie zainstalowaną w pamięci mapę Europy). W pozostałych zegarkach kurs będzie wyświetlany na białym tle (zdjęcie poniżej).

Wszystkie zegarki zarówno z serii Garmin Fenix 5 jak i pozostałe modele pulsometrów amerykańskiego lidera rynku GPS możecie obejrzeć i zakupić na żywo w salonach firmowych TRIGAR.pl w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku lub w sklepie internetowym.