Urządzenia z serii  Forerunner 45/45SForerunner 245/MusicForerunner 945 otrzymały nową funkcję, za pomocą której można udostępniać zdarzenia na żywo wybranym kontaktom. Dzięki tej funkcji, aplikacja Garmin Connect będzie powiadamiać wybrany kontakt w momencie, w którym urządzenie zaliczy jakieś zdarzenie (np. zaliczenie okrążenia, ukończenie biegu itp.)

Uruchamianie funkcji Garmin Live Event

Ważne informacje zanim przejdziemy do zaprezentowania instrukcji włączania funkcji Live Event Sharing. Po pierwsze, opcja ta póki co dostępna jest tylko dla smartfonów z systemem operacyjnym Android. Po drugie, żeby móc udostępniać wybranym kontaktom automatyczne informacje o postępach na trasie np. biegu, to musimy posiadać przy sobie telefon, który jest połączony po bluetooth z zegarkiem Garmin.

Zatem jeśli posiadamy już zgodny zegarek i telefon to przechodzimy do konfiguracji w aplikacji Garmin Connect Mobile. W sekcji ”Bezpieczeństwo i śledzenie” należy wybrać „Udostępnianie zdarzeń na żywo”.

Na następnym ekranie musimy wybrać urządzenie, za pomocą którego będziemy uaktywniać funkcję Live Event.

Po wybraniu zgodnego urządzenia Garmin przechodzimy do włączenia „udostępniania zdarzeń na żywo”, zdefiniowania odbiorców i skonfigurowania opcji wiadomości.

Przy konfigurowaniu odbiorców, ważne jest to, żeby numer telefonu zawierał też numer kierunkowy kraju, w przeciwnym wypadku aplikacja go nie zaakceptuje. Jeśli zdecydujemy się na wybór osoby z naszych kontaktów w telefonie, aplikacja zapyta o dostęp do tej listy. Kontakt też można wpisać ręcznie. W sekcji „Opcje wiadomości” można wybrać w jakim momencie odbiorca będzie otrzymywał aktualizacje, jak i skonfigurować samą treść wiadomości.

Po skończonej konfiguracji, w zależności od naszych ustawień (powiadomienia SMS do wskazanych kontaktów mogą być wysyłane po rozpoczęciu i zakończeniu aktywności oraz po każdym okrążeniu), odbiorca będzie otrzymywał wiadomość SMS z informacjami na temat naszej aktywności (przykład poniżej). Co ważne wskazane kontakty mogą odpowiedzieć na wiadomość wysyłając SMS.

Wskazane kontakty mogą otrzymać w wiadomości także szacowany czas ukończenia wyścigu. Tę opcję można włączyć przy definiowaniu treści wiadomości. Oprócz włączenia tego powiadomienia, należy jeszcze podać dystans zawodów  (10km, półmaraton, maraton lub własny dystans). Powiadomienie o godzinie przybycia na metę zawodów pozwoli zorganizować się Twoim kibicom. Bardzo podoba nam się ta opcja. Zainteresowanych zakupem zegarka Garmin, który wspiera funkcję udostępniania zdarzeń zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl.