Możliwość ustawienia pól danych to jedna z najważniejszych rzeczy od których należy zacząć personalizację zegarka. Każdy z zegarków może wyświetlać na jednym ekranie kilka różnych pól danych. Prostsze zegarki jak Forerunner 35 (zapoznaj się z naszą prezentacją tego modelu) posiadają możliwość ustalenia 2 ekranów z 1 do 3 pól danych na każdym z nich. Razem daje to więc możliwość odczytywania 6 parametrów podczas biegu. Najbardziej zaawansowane modele jak te z serii Fenix 5 pozwalają ustalić aż 19 ekranów, gdzie prócz ekranów z danymi (na każdym standardowo można ustawić od 1 do 4 parametrów) mamy także ekrany specjalne z prezentacją graficzną (tętna, wysokości czy kompasu). Zegarki zapamiętują ustawienia każdej aplikacji więc jeśli chcemy by każda z aplikacji pokazywała nam np. wysokość, to musimy takie pole ustawić zarówno w ustawieniach aktywności bieg, chód, rower itd.
Warto od razu wspomnieć także o możliwości dogrywania różnych pól danych poprzez Connect IQ. W jednym z wpisów zaprezentowaliśmy pole danych Race Screen prezentujące na jednym ekranie aż 6 parametrów i pozwalające dodatkowo równać kilometraż do znaczników odległości, co może się bardzo przydać podczas startu w półmaratonie czy maratonie. Przeczytaj jak dokładnie działa ta aplikacja w tym wpisie.
Każda z oryginalnie wgranych do zegarka aplikacji aktywności (np. bieg, rower itd.) ma zdefiniowane pola danych. Dla biegu będą to zazwyczaj: stoper (czas), dystans, tętno czy tempo. W poniższym filmie zaprezentowaliśmy jak dodawać nową stronę z parametrami dla danej aktywności oraz jak edytować wyświetlane na niej parametry. Dużą zaletą zegarków sportowych Garmin jest to, że w celu edycji wyświetlanych parametrów nie trzeba podłączać zegarka do komputera czy aplikacji. Wszystkie zmiany wykonujemy z poziomu ustawień zegarka. Co ciekawe, parametry oraz całe układy stron treningu można edytować także w trakcie trwania aktywności. Oznacza to, że jeśli np. w trakcie maratonu chcielibyśmy coś zmienić to istnieje taka opcja bez konieczności zatrzymywania zapisu aktywności.
Krok po kroku na ekranach danych wygląda to w ten sposób:
Wybieramy aktywność -> Przytrzymujemy przycisk menu -> Wchodzimy w „Ustawienia Bieg” -> Ekrany danych -> Wybieramy który ekran chcemy edytować (pomiędzy ekranami poruszamy się przyciskami up/down -> Wybieramy układ (ile pól danych chcemy mieć na ekranie) -> Wybieramy jakie informacje chcemy mieć na każdym z pól danych.
Wszystkie zegarki zarówno z serii Garmin Fenix 5 jak i pozostałe modele pulsometrów amerykańskiego lidera rynku GPS możecie obejrzeć i zakupić na żywo w salonach firmowych TRIGAR.pl w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.
Czy jest możliwość edytowania pól danych w ekranie treningu pokazującym np. zadany przedział mocy. Standardowo wyświetla się tam czas do końca ćwiczenia oraz prędkość…
Czy można edytować ekrany danych w treningach? Chodzi mi o to żeby np. wyłączyć opisy kolejnych etapów treningu, zmienić pole dystans etapu na całkowity dystans treningu. W ustawieniach ekranów aktywności nie widać tych ekranów z treningu.