monitor aktywności garmin

Monitor aktywności, jak sama nazwa sugeruje to urządzenie, które monitoruje Twoją całodobową aktywność.  Monitory potrafią liczyć kroki, pokonany dystans, kalorię, tętno, piętra, a te bardziej zaawansowane wyświetlą także powiadomienia ze zgodnego telefonu. W odróżnieniu od zegarków sportowych z GPS przyjęło się, że monitory są mniejszych rozmiarów. Najczęściej występują w postaci opasek. W tym wpisie prezentujemy monitory marki Garmin.

Monitor aktywności Garmin – podział

Każdy monitor aktywności marki Garmin posiad wbudowany akcelerometr, na podstawie którego oblicza poszczególne parametry. Co prawda akcelerometr w odróżnieniu od pomiaru GPS odróżnia mniejsza dokładność pomiaru, ale trzeba mieć na uwadze to, że urządzenia te mają mierzyć naszą aktywność przez cały dzień. W takiej sytuacji pomiar z GPS wymagałby baterii o sporej pojemności, a i tak wymagałaby ona codziennego doładowywania. Jakby nie było, Garmin ma w swojej ofercie zarówno monitory bez, jak i z modułem GPS. Te drugie i tak do zliczania całodobowej aktywności wykorzystują akcelerometr, ale GPS stanowi dobry dodatek, który można wykorzystać przy bieganiu czy jeździe na rowerze.

monitor aktywności garmin

Monitory aktywności bez modułu GPS

Garmin Vívofit jr. 2 to propozycja dla najmłodszych użytkowników. Amerykański producent promuje aktywny styl życia już od dziecka. Monitor aktywności Vivofit jr. dostępny jest w sześciu wariantach. W zależności od motywu opaski dzieci będą mogły brać udział w przygodach, które wymagają ruchu i pozwalają odblokowywać kolejne etapy i ciekawostki dostępne w aplikacji mobilnej. Opaska monitoruje kroki, sen i 60 minut dziennego zapotrzebowania na ruch.

monitor aktywności Garmin vivofit jr

Garmin Vivofit 4 – monitor aktywności z kolorowym wyświetlaczem. Czwarta generacja opasek Vivofit podobnie jak wszystkie urządzenia z tej serii do zliczania kroków, kalorii dystansu czy monitorowani snu wykorzystuje akcelerometr. Nowością jest zastosowanie kolorowego wyświetlacza, który jest stale włączony i co ciekawe pozwala na ciągłą pracę opaski nawet przez rok.W stosunku do swojego poprzednika (Vivofit 3) pojawiła się możliwość szukania telefonu oraz wyświetlenia widgetu pogodowego. Vivofit 4 to najprostszy monitor aktywności z naszego zestawienia. To idealna propozycja dla osób które od opaski wymagają pomiaru podstawowych parametrów.

monitor aktywności
Kolejny monitor aktywności z naszego zestawienia to Garmin Vivosmart 3. Ta smukła i nierzucająca się w oczy opaska została wzbogacona o optyczny pomiar tętna z nadgarstka oraz możliwość odbierania powiadomień ze zgodnego telefonu. Poza tym pod względem funkcji jest to model bardzo zbliżony do Vivofit 4.

monitor aktywnosci

Nowością zaprezentowaną w końcówce 2017 roku jest Garmin Vivomove HR. Ten monitor aktywności stanowi połączenie eleganckiego zegarka z funkcjami sportowymi. To pierwszy i póki co jedyny model z oferty amerykańskiego producenta, który posiada hybrydowy ekran. Na codzień godzinę odczytujemy na klasycznej wskazówkowej tarczy, pod którą ukryto ekran dotykowy. Wyświetlacz uaktywnia się w momencie sprawdzania m.in. powiadomień z telefonu czy odczytywaniu poszczególnych parametrów. Monitor podobnie jak wcześniej wymieniony Vivosmart 3 posiada optyczny pomiar tętna z nadgarstka.

monitor aktywności Garmin

Monitory aktywności z modułem GPS

Garmin Vivosport wizualnie najbardziej przypomina opaskę Vivosmart 3. Kluczową różnicę między tymi urządzeniami stanowi wbudowany moduł GPS, dzięki któremu Vivosport pozwala zliczać dokładniej dystans i tempo/prędkość podczas ćwiczeń. Co więcej po zakończonej aktywności dane można przesłać bezprzewodowo do smartfona i wyświetlić pokonaną trasę na interaktywnej mapie. Do zliczania parametrów w pomieszczeniu oraz całodobowego monitorowania aktywności, opaska również wykorzystuje akcelerometr.

monitor aktywności garmin

Garmin Vivoactive 3 – monitora a może już bardziej zegarek sportowy to ostatnia propozycja z naszego zestawienia. Trzecia generacja vivoactive posiada dotykowy ekran, moduł GPS, pomiar tętna z nadgarstka i wsparcie dla 15 fabrycznie zainstalowanych aktywności sportowych. Ten model sprawdzi się zarówno jako monitor całodobowej aktywności, jak i zegarek treningowy.  Wizualnie model ten przypomina nieco najpopularniejszą i najbardziej zaawansowaną linię zegarków Garmin Fenix 5. Nowością zaprezentowaną w serii Vivoactive 3 jest płatność zbliżeniowa Garmin Pay, która niestety jeszcze nie jest obsługiwana w Polsce.

monitor aktywności garmin

Zainteresowanych zakupem monitora aktywności marki zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu online TRIGAR.pl